CES 2018: Honda robotik konseptini tanıttı

CES 2018 bugün itibarıyla bitiyor, ancak etkinlikte tanıtılan yeni çözümler ve cihazlar gündeme gelmeye devam ediyor. Honda'nın fuarda duyurduğu "3E Robotic" isimli konsept aracı dikkat çekti. Bu araç aramadan kurtarmaya kadar farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlandı.

CES 2018: Honda robotik konseptini tanıttı

CES 2018'e katılan isimlerden biri Japon otomotiv devi Honda oldu. Şirket fuarda insanların ihtiyaçlarını anlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak için tasarladığı, bir dizi deneysel teknolojiyi barındıran 3E Robotic Concept'i tanıttı.

AKILLI BASTON WEWALK, CES 2018'DE

İNSANLARIN HAREKETLERİNİ VE ÇALIŞMA BİÇİMLERİNİ GÖZLEMLİYOR

3E konsepti ismini Yetkilendirme (Empower), Deneyim (Experience) ve Empati (Empathy) kelimelerinin baş harfinden alıyor. 3E-D18 modeli, arama, kurtarma, yangın, inşaat ve hatta tarım da dâhil olmak üzere çok sayıda üst yapıyla donatılabilen otonom bir off-road aracı. Araç 3E-C18 insanların hareket etme ve çalışma biçimlerini gözlemleyerek öğrenebiliyor. Yapay zekaya sahip olan 3E-A18 bu sayede insanlarla iletişim kurabiliyor ve iş birliği yapabiliyor.

MOBİL CİHAZLARI, DİJİTAL ÜRÜNLERİ VE EV ALETLERİNİ HEDEFLİYOR

Honda bununla birlikte küçük boyutlu elektrikli mobil cihazları, dijital ürünleri ve ev aletlerini beslemek üzere geliştirdiği "Mobile Power Pack World" çözümünü de fuarda gösterdi. Enerji talebinin düşük olduğu gece saatlerinde üretilen enerji fazlasını verimli, taşınabilir bataryalara toplamayı hedefleyen bu konsept, 1 kWh'nin üzerinde bir kapasiteye sahip. Bu sayede elektrikli bir motosiklet ya da küçük boyutlu bir elektrikli araca enerji sağlayabiliyor. Şirket, Mobile Power Pack'in günlük kullanım avantajlarını göstermek için elektrikli Scooter PCX Electric ve küçük bir elektrikli off-road aracı olan Mobile Power Pack 4W-Vehicle konseptini de sergiledi.

CES 2018: Wİ-Fİ ALLİANCE, WPA3 GÜVENLİK PROTOKOLÜNÜ DUYURDU

BİZE ULAŞIN