Samsung Galaxy S6 için Android 8.0 Oreo güncellemesi çıkacak mı? Ne zaman çıkacak?

Birkaç hafta önce yayınlanan bir raporda, Samsung Galaxy S6 için Android 8.0 Oreo güncellemesinin çıkacağı belirtilmişti. O zamandan beridir bu konu öyle kaldı, fakat Reddit'te bir kullanıcı ise güncellemenin yolda olduğunu belirtti ve hatta tarih bile verdi. İşte detaylar...

Samsung Galaxy S6 için Android 8.0 Oreo güncellemesi çıkacak mı? Ne zaman çıkacak?

Reddit'te bir kullanıcı Samsung temsilcisiyle yaptığı görüşmenin ekran görüntülerini paylaştı. Samsung temsilcisinin verdiği cevaba göre, üç yaşına giren Galaxy S6 için Android 8.0 Oreo güncellemesi çıkacak görünüyor. Ayrıca verilen cevaba bakarsak güncellemenin çıkış tarihi ocak veya şubat olabilir. Tabii ki kesin bir tarih verilmemiş.

SAMSUNG GALAXY S9 TESTTEN GEÇTİ!

GERÇEK OLABİLİR Mİ?

Bu durum en başta şüpheli görünüyor. Hatta Reddit'teki bazı kullanıcılar, Samsung'un daha önce üç yıllık eski telefonlarına büyük bir güncelleme çıkarmadığını ve S6 için de bu durumun geçerli olduğu yönünde yorumlar bulunmuş. Diğer yandan farklı temsilcilerin çeşitli onayları göz önüne alınırsa, S6'nın Oreo'ya güncellenmesi olasılığı var. Ayrıca Güney Koreli şirketin yazılım konusunda stratejisini değiştirme gibi bir durumu da söz konusu. Samsung'un eski telefonlarına güncelleme vermesi gayet iyi olacaktır. Neler olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Eğer olur da güncelleme çıkarsa, bu gelişmeyi sizlerle paylaşacağız.

BİZE ULAŞIN