WhatsApp'ta spam mesajların önü kesilecek

WhatsApp her geçen gün yeni bir yeteneği bünyesine katmaya hazırlanıyor. Şimdi de geliştirici ekip, spam mesajlar için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Üstünde çalışılan özellik kullanıcıların işini oldukça görecek.

WhatsApp'ta spam mesajların önü kesilecek

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı bünyesine kattıktan sonra her iki platforma yeni özellikler eklemeye başladı. Son olarak grup yöneticileri ve sesli mesajlar üstündeki yeniliklerle gündeme gelen WhatsApp'ta başka bir değişim daha gerçekleşecek.

WHATSAPP'TA GRUP KURAN İŞÇİLERİ İŞTEN ATAN PATRONA, YARGITAY 'DUR' DEDİ

SÖZCÜ AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI

Yayınlanan raporlara göre WhatsApp geliştirici ekibi, spam mesajların önünü kesmek için önemli bir çalışma içinde. Eklenecek yeni güvenlik önlemiyle birlikte, WhatsApp belirli sayıda gönderilen mesajları (20 ya da 25) spam olarak tanımlayacak. Bununla birlikte mesajları gönderen kişiyi ise engelleyecek. Ayrıca bu durumda kullanıcı da uyarılacak.

SPAM MESAJLAR BAŞA BELA OLABİLİR

WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, bu özelliğin şu anda test edildiği belirtiliyor. Fakat bununla birlikte spam mesaj uygulamasının tam olarak ne zaman son kullanıcılara sunulacağı belli değil. Spam mesajlarla dolandırıcılık yapan sahtekarlar var. Daha önce WhatsApp'ta yer almayan WhatsApp Gold servisi adında bir mesaj kullanıcılar arasında yayılmış ve çoğu kişiyi mağdur etmişti. Bu tür sahte spam mesajlar insanları kandırıp, kötü amaçlı yazılımları indirmeye yönelik sitelere yönlendirebiliyor.

WHATSAPP'IN BU YENİ ÖZELLİĞİ OLDUKÇA İŞİNİZE YARAYACAK

BİZE ULAŞIN