Apple iPhone X'in üretimini durduracak! iPhone X talep görmedi

Apple yakın bir gelecekte Çin’de yeterli ilgiyi görmeyen iPhone X modelinin üretimini durdurmak istediği öne sürüldü.

Apple iPhone X'in üretimini durduracak! iPhone X talep görmedi

Apple ürünleri ve şirketle ilgili önemli bilgileri 1997 yılından beri ortaya çıkaran AppleInsider'a göre iPhone X modelinin üretimi bu yaz durdurulacak.

ÜNLÜ ANALİST KUO RAPOR YAYINLADI

Haberde Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X'in üretimi hakkında çıkan iddiaları değerlendirdi. Kuo siparişlerde düşüş yaşanması ve zayıf talep nedeniyle üretiminin yazın durdurulmasının planlandığını ileri sürdü.

İPHONE'UN YAVAŞLAYIP YAVAŞLAMADIĞINI BU ŞEKİLDE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ

iPhone X'in üretimi durdurulursa Apple'ın 2014 yılında piyasaya sunduğu iPhone 5C'den sonra ilk kez bir modelin üretimi sadece tek nesil sonra durdurulmuş olacak. Apple'ın planlarını kamuoyuna duyurmak konusunda çok güvenilir bir geçmişi olan Kuo, "Çin'de iPhoneX'in çok büyük ilgi görmemesi ana neden. Çin'de büyük ekranlar çok talep görüyor ve Çinli tüketicilere göre iPhone X'in ön üst tarafındaki siyah polarize 'çentik' ekranı gereksiz küçültüyor. Özellikle de daha ucuz olan iPhone 8 Plus'ın özellikleri X modeline göre biraz daha iyi" dedi.

YAVAŞLAYAN İPHONE'U HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ

YENİ IPHONE'LARA OLAN İLGİ DÜŞÜK

ABD merkezli araştırma şirketi Cowen'ın yaptığı yeni bir araştırma, yeni model iPhone'lara olan ilginin "tarihi düşük düzeylerde" olduğunu gösteriyor.

Kuo'ya göre, yine de iPhone bu yılın ilk yarısında üç ana modelinde (iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X) satışlarını yüzde 5 artıracak.

BİZE ULAŞIN