LG katlanabilir ekranlı telefon çıkaracak mı?

Güney Koreli üretici LG gelecek planları iyice ortaya çıkmaya başladı. Şimdiye kadar çeşitli raporlarda bahsedilen katlanabilir ekranlı LG telefon hakkında yeni bir gelişme var.

LG katlanabilir ekranlı telefon çıkaracak mı?

LG'nin ismi daha çok G7 ile anılıyor, gündemde bu telefonla ilgili sızıntı ve dedikodu haberleri var. ETNews'in yayınladığı farklı bir rapora göre yeni amiral gemisi LG G7, MWC 2018'de tanıtılmayacak. Şirketin V30'un biraz daha geliştirilmiş sürümünü duyuracağı belirtiliyor.

LG G6 İÇİN ANDROİD 8.0 OREO ÇIKIŞ TARİHİ

LG NELER YAPACAK?

Koreli şirketin planları şimdilik bu şekilde, ama gelecekte farklı şeyler olacak. 2016'dan beridir çeşitli kaynaklar tarafından LG'nin uzun zamandır katlanabilir ekranlı telefon modeli üstünde çalıştığı iddia edilmişti. Hatta LG bile önümüzdeki seneler içinde katlanabilir ekranlı telefon çıkarabileceğini işaret etmişti. Bu konuyla ilgili yeni bir gelişme var.

KATLANABİLİR EKRANLI LG TELEFON

Görünüşe göre LG, katlanabilir ekranlı model için patent başvurusu yaptı. Patent dosyasında yazanlara göre bu telefon gayet esnek ve dayanıklı bir ekrana sahip. Bununla birlikte bildirimler için kasanın dış kısmında bulunan ikinci bir ekrandan söz edilmiş. Görselde görüldüğü gibi telefon açıldığında geniş ekranıyla phablet'e dönüşüyor. Bunlar dışında dikkat çekici başka bir detay daha yok.

Patentler gelecek nesil cihazlarla ilgili bilgi almak için en önemli kaynaklardan biridir. Bununla birlikte şirketler bazen koruma amaçlı olarak da patentler alabiliyor.

LG YENİ AKILLI TELEFONUNU AÇIKLADI

BİZE ULAŞIN