Orijinal mi diye ısırdığı iPhone bataryası ağzında patladı!

Çin'de bir adamın başına gelen olay tüm dünyada ses getirdi. iPhone bataryası orijinal mi değil mi diye kontrol eden adamın başına hiç beklemediği bir şey geldi.

Orijinal mi diye ısırdığı iPhone bataryası ağzında patladı!

Daha önce dizi ve filmlerde altınların orijinal mi diye ısırıldığını görmüştük. Ancak bir telefon bataryası orijinal mi diye ısırmak daha önce pek görüşmemiş bir şeydi. Çinli bir adam yeni satın aldığı iPhone bataryasını gerçek mi diye test etmek için aklına ısırmak gelmiş. Bu esnada ise iPhone bataryası ağzında patlamış.

ORİJİNAL Mİ DİYE ANLAMAK İÇİN...

Bu olay Çin'de üçüncü parti donanım satan bir mağazada gerçekleşmiş. Bu adam telefonuna aldığı bataryayı anlık olarak ısırıyor ve hemen ağzından çıkarıyor tam bu esnada ise bu batarya patlıyor. Tüm bu anlar ise mağazanın kamerasına yansıyor. Ancak şans eseri bu olayda yaralanan kimse olmamış.

Müşterinin ısırdığı telefon bataryası patladı

Bir bataryanın orijinal olup olmadığını anlamak için tercih edilmesi gereken yollardan birisi ısırmak değil tabii ki. Bunu anlamak isteyenler Apple Yetkili Satıcısı veya Apple Store başvurabilirler.

APPLE'DAN İNDİRİMLİ BATARYA DEĞİŞİMİ

Öte yandan Apple, kısa bir süre önce eskiyen iPhone modellerinin bataryalarının daha verimli kullanılabilmesi adına CPU'larını yavaşlattığını itiraf etmişti. Bu olayın ardından da kullanıcılarının indirimli şekilde eskiyen bataryalarını değiştirip, işlemcilerini yeni bataryalarıyla eski hızlarına kavuşturabilirler.

BİZE ULAŞIN