Instagram hikayeleri görüntüleyenler neye göre sıralanıyor?

Instagram'da bir kullanıcı hikaye yayınladığı zaman kimlerin hikayeyi gördüğünü öğrenebiliyor. Görüntüleyen kişiler listede yer alıyor. Peki Instagram hikaye sıralaması neye göre yapılıyor? Listenin en başında olanlar hikayeyi ilk gören kişiler mi? Bu kişiler bazen sıralamada altlarda çıkabiliyor. Peki sıralama neye göre düzenleniyor?

Instagram hikayeleri görüntüleyenler neye göre sıralanıyor?

Instagram hikaye sıralamasının neye göre düzenlendiği fazlaca merak ediliyor. Hatta bu konuda kesin bilgiye ulaşmaya çalışan kullanıcılar Google'da işin aslını arıyor; ancak bu konuda net ifadelerle Instagram'ın hangi algoritmayı kullandığı anlatılmıyor. Instagram'da paylaştığınız hikayelerden herhangi birini açıp yukarı kaydırdığınızda hikayenize bakanların bir listesini görüyorsunuz. Ancak bu listede bazı isimler belli dönemlerde hep üst sıralarda ve nedenle bazıları bizi şaşırtan isimler; bazıları ise gerçekten de görüştüğümüz konuştuğumuz kişiler. Peki Instagram bu listeyi neye göre yapıyor, sıralıyor?

INSTAGRAM'DA SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ NASIL VE NEREDEN KAPATILIR?

INSTAGRAM AÇIKLAMA YAPMADI!

Öncelikle Instagram'ın bu konuda hiçbir açıklamasının olmadığını söyleyerek işe başlayalım. Yani biz ne dersek diyelim, siz nereden okursanız okuyun bu sorunun net cevabını asla bulamayacaksınız. Ancak varsayımlarda bulunabiliriz elbette; ama bu da kesin bir şey söylemeyecek, bunu da özellikle belirterek bu listenin nasıl oluştuğunu tahminlerle anlatalım.

INSTAGRAM'DA BUNU YAPAN YANDI! INSTAGRAM'IN YENİ ÖZELLİĞİ ORTAYA ÇIKTI

NEDENLER BUNLAR OLABİLİR

Instagram'da hikayelerde üst sıralarda görünme sebepleri;

Üst sıralarda görünenlerle sık sık ya da belli aralıklarla DM yoluyla mesajlaştınız mı?

Etkileşiminiz nasıl? Instagram'da söz konusu kullanıcı fotoğraflarınızı sıkça beğeniyor, ya da siz onun fotoğraflarını hep beğeniyor musunuz? Fotoğraflarınıza yorum yapıyor musunuz?

Sık sık siz ilgili kişinin profiline giriyor musunuz?

Bu soruların yanıtlarından sadece birine bile evet diyorsanız sebebi bu olabilir. Ancak tekrar söylemek gerekir ki bu sorunun yanıtını kesin olarak belirtmek mümkün değil.(Hürriyet)

INSTAGRAM'DA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME DÖNEMİ BAŞLIYOR
BİZE ULAŞIN