WhatsApp'ta her gün 60 milyar mesaj atıyoruz!

En çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp'ın güncel istatistikleri yayınlandı. Uygulamanın son istatistikleri şok edici boyutlara gelmiş durumda.

WhatsApp'ta her gün 60 milyar mesaj atıyoruz!

Facebook'un 19 milyar dolara satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp büyümeye devam ediyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 2017 yılı dördüncü çeyrek finansal çeyrek sonuçlarını açıklarken, WhatsApp'ın 1,5 milyar kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

GÜNDE 60 MİLYAR MESAJ

Diğer taraftan WhatsApp'ta kullanıcıların her gün ortalama 60 milyar mesaj attıkları söylendi. Son aylarda platformda atılan mesaj sayısında ve içerisinde geçirilen ortalama süre de bir hayli artmış durumda.

WHATSAPP'A FACEBOOK DOPİNGİ

Herkesin bildiği üzere WhatsApp bundan yaklaşık 4 sene önce yani 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolar ödenerek satın alınmıştı. O zaman WhatsApp aylık 450 milyon toplam kullanıcı ve 315 milyon günlük aktif kullanıcıya sahipti. Ancak Facebook satın aldıktan sonra popülaritesini artıran platform şu günlerde korkunç rakamlara ulaşmış durumda.

SNAPCHAT'E GÖNDERME

Mark Zuckerberg, bu istatistikleri açıklarken Snapchat'e de atıfta bulunurak, sahip olduğu iki platform olan Instagram ve WhatsApp'ın şu anda dünya genelinde Hikaye özelliğinin en çok kullanıldığı iki uygulama geldiğini de söyledi. Snapchat'ten bu özelliği kopyalayan uygulamalar, kısa sürede zirveye yerleştiler.

Her ikisinin de Hikayeler özelliği her gün yaklaşık 300 milyon kullanıcı tarafından kullanılırken, Snapchat'te ise 178 milyon kullanıcı tarafından kullanılmakta.

BİZE ULAŞIN