Apple, Dünya Kadınlar Günü'nü özel içeriklerle kutluyor

Cupertino merkezli şirket 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için de App Store'da değişiklik yaptı. Bugün ve Uygulamalar sekmelerini özelleştirdi. Bununla birlikte özel bir hikayeyi de paylaştı.

Apple, Dünya Kadınlar Günü'nü özel içeriklerle kutluyor

Bilindiği üzere Apple, iOS 11'le birlikte App Store'un içeriğini ve tasarımı değiştirdi. Yeni App Store'da Bugün kısmında çeşitli geliştiriciler ve uygulamaları hakkında ayrıntılı bir yazı paylaşılır. Apple, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Bugün hikayelerinde Kelimelik oyununun yapımcılarından, He2 Apps'in kurucu ortağı Neslihan Aydınoğlu'na yer verdi. Aydınoğlu, Bugün kısmında kendi hikayesini anlatıyor.

Türkçe kelime oyunu Kelimelik, App Store'da yayınlanalı tam 5 yıl oldu ve o günden bu yana 11 milyon kişinin ekranına ulaştı.

ÖZEL SEÇİLMİŞ UYGULAMA ÖNERİLERİ

Bununla birlikte Apple, App Store Uygulamalar sekmesinde bu anlamlı gün için özel hazırladığı uygulama önerilerini paylaştı. Yapılan açıklamaya göre özel olarak seçilmiş bu uygulamalar Dünya Kadınlar Gününde kadınların karakter özellikleriyle eşleşiyor. App Store, Kadınlara Üretkensin, Kendinden Eminsin, Beceriklisin, Çekingen Değilsin, Sağlığına önem verirsin, Meraklısın, Çabuk öğrenirsin, Çocuklarla iyisin, Müzikseversin ve Yaratıcısın diyerek onlara bu özelliklerini daha iyi değerlendirebilmelerine yardımcı olacak uygulama önerilerini sıralıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel hazırlanan tüm hikaye ve uygulama önerilerilerine iOS cihazlardaki App Store'dan ulaşılabilir.

8 MART 2018 KADINLAR GÜNÜ İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJLARI VE SÖZLERİ BU SAYFADA! - İŞTE RESİMLİ KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI
BİZE ULAŞIN