Musk: Uzay üsleri III. Dünya Savaşı'nda uygarlığı koruyabilir

Milyarder girişimci Elon Musk Pazar günü yaptığı açıklamada, ay ve Mars'taki üslerin insan uygarlığını korumaya ve üçüncü dünya savaşı durumunda yeryüzündeki yenilenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Musk: Uzay üsleri III. Dünya Savaşı'nda uygarlığı koruyabilir

Roket ve uzay aracı şirketi SpaceX'in kurucusu Musk, şirketin gezegenlerarası gemisinin gelecek yıl uçuş testlerine başlayabileceğini bildirdi.

Olası bir Üçüncü Dünya Savaşı'nda bir Karanlık Çağ yaşanacağından bahseden Musk, SXSW konferansında yaptığı konuşmada "Uygarlığı geri getirmek için bir yerlerde insan uygarlığının bir tohumunun yeterli olduğundan emin olmak istiyoruz ve belki de Karanlık Çağların uzunluğunu kısaltmak istiyoruz" dedi.

ELON MUSK İNTERNETİ DÜNYAYA YAYACAK!

MARS VE AY ÜSSÜ GERÇEKTEN ÖNEMLİ OLACAKTIR

Musk ayrıca, "Sanırım bir ay üssü ve belki de yeryüzünde hayatın yeniden canlandırılmasına yardımcı olabilecek bir Mars üssü gerçekten önemli olacaktır." diye konuştu.

BİLL GATES, ELON MUSK'IN YENİ PROJESİ İÇİN İLGİNÇ BİR AÇIKLAMA YAPTI!

Musk, SpaceX'in gezegenler arası gemisiyle ilgili olarak da ilk uçuşun önümüzdeki yılın ilk 6 ayında gerçekleşmesinin mümkün olduğunun altını çizdi.

MARS'TA KOLONİ KURMAK İSTİYOR

2022 yılında BFR'nin (Büyük Şahin Roketi - Big Falcon Rocket) Mars'a inmesini umduğunu belirten Musk, ilk görevin ise kargo olacağını belirtirken er ya da geç gemiyle insanların ve eşyalarının taşınacağını da ekledi. Asıl amaç ise Mars'ta kendi kendine yeten, sürdürülebilir bir insan kolonisi kurmak.

ELON MUSK, FALCON HEAVY'DEKİ HATAYI AÇIKLADI! BAKIN NEYMİŞ...

BİZE ULAŞIN