Google Chrome'un yeni özelliği belli oldu

Eğer bilgisayarınızda Windows 10 işletim sistemi yüklüyse ve tarayıcı olarak da Google Chrome kullanıyorsanız, o zaman bu yeni özellik işinize yarayabilir. Google, popüler tarayıcısı Chrome'a getirmeyi planladığı yeniliğin detayları ortaya çıktı.

Google Chrome'un yeni özelliği belli oldu

Chromium projesinin işlem listesine bakılırsa Google yakın zamanda Chrome tarayıcıya Windows 10 masaüstü bildirim desteğini getirmeyi planlıyor. Chrome kullanıcıları uzun zamandır bu özelliğin gelmesini bekliyordu; özelliğe olan ilk talep başvurusu 2015'te gerçekleşmişti.

GOOGLE HARİTALAR'DA ADAYA DÜŞMÜŞ UFO OLDUĞU TESPİT EDİLDİ!

ÇALIŞMALAR HENÜZ TAMAMLANMADI

Özelliğin Chrome'a eklenmesi için çalışmalar henüz tamamlanmış değil, yani bir sonraki büyük ve kararlı Chrome sürümü bu özelliğin daha farklı bir varyasyonunu alabilir. Şimdilik şirket satır içi cevaplar, görseller, listeler, ilerleme çubuğu ve daha fazlası üzerinde çalışıyor.

ANDROİD P İÇİN GELİŞTİRİCİ ÖNİZLEME SÜRÜMÜ YAYINLANDI!

Bu özelliklerden bazıları Windows 10 Anniversary Update tarafından desteklenmiyor, bu da Google'ın daha yeni bir Windows sürümü üzerine çalıştıklarına işaret ediyor. Özelliğin deneme sürümlerine bile ne zaman geleceği bilinmiyor ancak geçtiğimiz hafta bir işlem başvurusu proje ile birleşti. Yani masaüstü bildirimlerin gelişim sürecinde olduğunu biliyoruz.

DİĞER İŞLETİM SİSTEMLERİ NE OLACAK?

Eğer bu özellik Chrome'a gelecek olursa, tarayıcının desteklediği diğer işletim sistemleri eski klasik bildirim sisteminden faydalanmaya devam edecek.

GOOGLE'IN KORKUTUCU İSTATİSTİKLERİ!

BİZE ULAŞIN