Asus ZenFone 5Z incelemesi

Asus'un yeni amiral gemisi modeli ZenFone 5Z inceleme merkezimize geldi. Çentikli ekranıyla dikkat çeken telefonu tepeden tırnağa kadar test ettik ve inceledik. Cihazın performansı nasıl? Ne gibi özellikler sunuyor? Bu ve daha fazla sorunun cevabı incelememizde saklı. İşte detaylar...

Asus ZenFone 5Z incelemesi

ARAYÜZ VE YAZILIM

Telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çalışıyor ve ZenUI 5 arayüzüne sahip. Eskiden Asus'un arayüzünü fazla uygulamalardan dolayı eleştirirdik. Mesela fotoğraflar veya e-posta uygulamasından iki tane olurdu. Bununla birlikte az kullanılan uygulamalar da vardı, ancak Asus arayüzünü sadeleştirdi ve fazla uygulamaları kenara attı. İyi de yaptı.

ZenUI 5, eski sürümlere göre daha basit ve hızlı kullanım deneyimi sunuyor. Arayüzü özelleştirmek için birçok seçenek yer alıyor ki, böylece kendinize göre kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Asus ZenUI 5 optimizasyonunu da genel olarak başarılı bulduk. Sadece bir keresinde uygulama durdurma hatasıyla karşılaştık o kadar. Başka bir yazılımsal soruna denk gelmedik. Umarız Asus arayüz politikasını ve güncellemeleri istikrarlı şekilde devam ettirir.

BİZE ULAŞIN