Asus ZenFone 5Z incelemesi

Asus'un yeni amiral gemisi modeli ZenFone 5Z inceleme merkezimize geldi. Çentikli ekranıyla dikkat çeken telefonu tepeden tırnağa kadar test ettik ve inceledik. Cihazın performansı nasıl? Ne gibi özellikler sunuyor? Bu ve daha fazla sorunun cevabı incelememizde saklı. İşte detaylar...

Asus ZenFone 5Z incelemesi

KAMERA

ZenFone 5Z'in arkasında 12 MP'lik normal bir sensörle birlikte 8 MP'lik geniş açılı bir sensör var, yani çift kamera kurulumuna sahip. Önde ise 8 MP'lik tek kamera yer alıyor.

Telefonla çekilen fotoğraflar çoğunlukla etkileyici. ZenFone 5Z'nin ana kamerası birçok durumda iyi detaylar sergiliyor, fakat bazı fotoğraflarda hafif kumlanma ile karşılaştık. Kamera dinamik sahnelerde renkleri yakalamada ve pozlamada iyi işler çıkarıyor. Genel olarak ZenFone 5Z kamera konusunda yetenekli bir cihaz. 8 MP'lik geniş açılı sensör, 12 MP'lik sensörle karşılaştırıldığında pozlama ve ayrıntı yakalama konusunda biraz sorunlar gösteriyor, yine de işini başarılı yapıyor.

ZenFone 5Z ile çekilmiş olan selfie'ler başarılı. Güzellik modları kesinlikle belirli bir etkiye sahip olsa da, otomatik mod işini normal şekilde yapıyor. Kötü değil, ama beklediğimiz kadar iyi de değildi. Portre modları hem ön hem de arka kamera için mevcut ve ortaya hoş kareler çıkartıyor. Şunu da belirtelim, Asus kamera konusunda bir sıçrama yaptı ve bu telefonda da yaptığı geliştirmeler kendini belli ediyor.

BİZE ULAŞIN