Oynaya oynaya eğitim

Yeni nesil dersine internetten ��alışıyor, kıyafet seçmeyi Hadise'yi giydirerek öğreniyor. Kadınlar da poğaça ve pasta yapımını geliştirmek için internet sitelerini takip ediyor

Aileler çocuklarına bilgisayar alırken, kendilerinin ve çocuklarının geleceğini şekillendirecek bir adım attığının farkında değil. Oysa çocuklar pek çok alışkanlığı oyunlar sayesinde kazanıyor. Ev kadınları dahil olmak üzere eğitim ve iletişim için yeni bir araçla tanışıyorlar. Yeni nesil sosyal ağlarda anne baba dışında farklı rol modeller belirliyor. Kadınlar poğaça yapmaktan pasta tariflerine kadar pek çok konuyu internetten öğreniyor. Evin eğlence merkezine bilgisayar ve tabletler yerleşiyor. Türkiye'nin internet üzerinden ulaşılan en kapsamlı ve zengin içerikli eğitim destek hizmeti Vitamin, ücretsiz üyelik modeli ile tüm öğrencilere açıldı. Daha önce Vitamin'e erişim sağlayan tüm adreslerin www.vitaminegitim.com'da toplandığı yeni Vitamin'de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatı ile uyumlu ilköğretim ve lise derslerine, çalışma planlarına, interaktif etkinliklere, üç boyutlu canlandırmalara ve sınav uygulamalarına, ücretsiz olarak ulaşılabilecek. Vitaminegitim.com ile sadece Vitamin uygulamalarına değil, eğitim alanında kalitesini kanıtlamış markaların içeriklerine de ulaşılabilecek.

KADINLAR TARİF PEŞİNDE
Oyun seçimi aileler için büyük önem taşıyor. Ünlü ressam Tuncay Takmaz ailelerin bu taleplerini karşılayacak oyunları hazırlıyor. İnternette www.giydirmeoyunlari.net adresinde olduğu gibi oyunlar eğitirken öğretiyor. Kadınlar da lezzetli poğaça ve pasta tariflerini www.pastarifleri. com.tr ve www.pogacatarifleri. gen.tr adreslerinde öğreniyor.

İNTERNETE BAĞIMLIYIZ
Pew Araştıma Merkezi'nin yaptığı bir araştırmada, profesör, danışman ve üst düzey internet yöneticilerinin bulunduğu bin 21 kişiden, 2020 yılında gençlerin ve genç yetişkinlerin beyinlerinin, hayal edilmesi istendi. Katılanların yüzde 55'i teknolojinin gençlerin beyin gelişimlerine olumlu etkileri olacağını savunurken, yüzde 42'si ise negatif etkisi olacağını belirtti. Yüzde 3 ise yanıt vermedi.
BİZE ULAŞIN