Casper terzi işi PC ile lider

Terzi gibi bilgisayar üreten Casper, masa ve dizüstünde liderliğe yükseldi. Kişiye özel bilgisayar 2 günde teslim ediliyor

Kişisel bilgisayar kategorisinde toplam satışta uzun süre sonra ilk kez bir yerli marka, hem masa hem de dizüstü bilgisayar satışlarında ilk sıraya yükseldi. Kişiye özel donanım tercihleriyle terzi gibi bilgisayar üreten Casper, masaüstü bilgisayardan sonra dizüstünde de liderliği ele geçirdi. Casper, masa ve dizüstü bilgisayarda tercihlerini belirleyen bir kullanıcının ürününü 2 günde teslim ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı Altan Fakılı başarıyı kişiye özel tasarlanan ürünlere, tazeliğe ve hıza bağlıyor. Altan Fakılı artık hayat tarzının tercihleri belirlediğine dikkat çekerek, "Eskiden sadece masaüstü bilgisayarlarda yapabildiğimiz seçenek şansını şimdi dizüstü bilgisayarlara da taşıdık. Böylece tüketiciye taze ürünlerden istediği gibi seçme şansı sunuyoruz. Mağaza ya da internetten istediği sabit disk, işlemci ve bellek seçeneği ile sipariş verilebiliyor. Bunu yapabilen uluslararası bir marka yok" diye konuştu. Altan Fakılı, tüketicilerin Casper markasına farklı beklentileri olduğunu ifade ederek, "Teknoloji ürünlerinde markanın önemli bir değeri var. Tüketici Casper markasına farklı bakıyor. Bu farkı da ödüyor. Biz yıllarca yaptığımız yatırımın karşılığını alıyoruz" diye konuştu.

HAYAT TARZINA YAKIN

Fakılı sözlerine şöyle devam etti: "Artık tüketiciler kendi hayat tarzına uygun ürünü seçmek istiyor. Tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayarı seçerken tasarıma oldukça dikkat ediyor. Özellikle kadınlar tasarım ve renk konusunda daha titiz davranıyor."

Renk, fiyat ve tasarım
Casper, yeni kuşak ince dizüstünde 13.3 inç ekran kışkırtıcı kırmızı rengi kadınlar, buz gri rengi ise erkekler için tasarladı. İnce, yüzde 100 alüminyum tasarımına sahip yeni dizüstü bilgisayarlarda 987 Pentium işlemcisi kullanıyor. 42 Whr polymer batarya uzun pil ömrü sayesinde kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor. SSD desteğiyle tasarlanan yeni nesil notebooklar eğlence özelliklerine de sahip. 3 waat özeliğiyle yüksek ses çıkış sistemine sahip olan Casper Yeni Nesil Notebook 13.3, müzik keyfini de en üst seviyede yaşatıyor.

Düşük enerji tüketiyor
Yeni işlemci mimarisiyle 2013'ten itibaren dizüsütü bilgisayarların çok daha az enerji tüketeceğine dikkat çeken Fakılı, "Intel yeni işlemci mimarisine geçiyor. Artık bir bilgisayarın tükettiği enerji daha da azalıyor. Bu sayede bilgisayarlar neredeyse tam gün kullanılacak. Gün içinde şarj etmeye gerek kalmıyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN