Fiberde AB'nin zirvesindeyiz

Türkiye, fiberde Avrupa'da en hızlı büyüyen üç ülkeden biri oldu. Turkcell Superonline Genel Müdürü Erkan, "Bu yılı 400 milyon TL yatırımla kapatacağız. 1.3 milyon haneye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi

Türkiye,fiber internet yatırımlarındaki büyüme hızıyla Avrupa'da en çok dikkat çeken ülkelerden biri haline geldi. Belçika'da düzenlenen Avrupa Rekabetçi Telekomünikasyon Derneği (ECTA) Düzenleyiciler Konferansı'nda fiberdeki büyüme hızı ve saniyede 1000 Mb'lık hizmetiyle Turkcell Superonline büyük ilgi gördü. Konferansta konuşma yapan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 1 milyonun üzerinde hane erişimine sahip Türkiye'nin, Ukrayna ve Hollanda ile birlikte Avrupa'da en hızlı büyüyen 3 ülkeden biri olduğunu söyledi.

HEDEF 1.3 MİLYON HANE
Erkan, 2012'yi yaklaşık 400 milyon TL'lik yatırımla kapatmayı ve hane sayısında 1.3 milyonu aşmayı hedeflediklerini ifade etti. 9 ayda gelirde yüzde 54'lük büyüme yakaladıklarını belirten Erkan, "Türkiye'yi dünyada bu hizmeti sunan birkaç ülkeden biri haline getirdik. FTTH Konseyi, iDATE, FTTH Forum gibi uluslararası kuruluşlar ve sektörün önde gelen oyuncuları Türkiye'yi ve firmamızı radarlarına aldı" şeklinde konuştu.

İstanbul'da evime fiber 10 gün önce girdi
Murat Erkan, İstanbul Kızıltoprak'taki evine 10 gün önce fiber internet bağlandığını belirterek, "Bu yıl belediyelerle önemli işbirliklerine imza attık. Kadıköy Belediyesi de bunlardan biri. 20 bin haneye ulaştık. Hedefimiz 100 bin hane. Oğlumla hayatımızın en mutlu 10 gününü yaşadık" diye konuştu.

Turkcell Superonline'ın yatırım ve hedefleriyle ilgili de bilgi veren Murat Erkan, dört yılda 1.6 milyar TL'lik yatırım yaptıklarını vurguladı. Erkan, "75 ile ulaşan son teknoloji bir omurga inşa ettik ve şimdi Trabzon ve Kayseri'yle birlikte 1.2 milyon haneye dünya standartlarında fiber internet hizmeti veriyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN