Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Aslanoğlu’ndan Sert Açıklama

Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Aslanoğlu’ndan Sert Açıklama
Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Ahmet Aslanoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi.
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği toplantısında konuşan Başkan Aslanoğlu, “Her şeyden önce benim özellikle vurgu yapmak istediğim nokta iktidar desteği ile bir yerel yöneticinin daha önemli hizmetlere imza atabilmiş olmasıydı. Bunu zaman zaman Türkiye’nin değişik illerini gezen ve oralarda yapılan hizmetleri gören biri olarak ifade ettim. Benim ölçüm şehrin kullanım yoğunluğu olan sahil ve meydan civarındaki yaşanabilirlik kriteriydi. Aynı zamanda katılımcılık, şeffaflık, vatandaş memnuniyeti, sosyal belediyecilik çerçevesinde yapılan bir değerlendirme idi benim yaptığım. Ben, biz vatandaş olarak geziyor, insanları dinliyorum. Şehircilik konusunda gözlemler yapıyorum. Buradan elde ettiğim izlenimleri bir Sivil Toplum Örgütü Başkanı olarak değerlendirmeye tabi tutuyorum. Ben Ortahisar Kent Konseyi’nin başkanıyım. Yaşadığım bölge Ortahisar ve değerlendirmemi de bu çerçevede yapıyorum. Yoksa bir Yomra’yı, Arsin’i, Akçaabat’ı, Beşikdüzü’nü veya Trabzon’un diğer ilçelerini değerlendirme konusu yapmadım. Yaşadığım yeri, Ortahisar ilçesini değerlendirdim“ dedi.
Açıklama sonrası "sayın başkanın" açıklamasını da hayretle takip ettiğini ifade eden Aslanoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu kadar öfkelenmesine bir anlam veremedim doğrusu. Başkan bir defa eleştirilere açık olmalıdır. Bu kadar öfkelenerek, olur olmaz ifadeler kullanarak açıklama yapması sayın başkanın sokakta eleştirildiği noktaların hiçbirine cevap teşkil etmez. Benim bu şehri bilmediğimi ifade eden başkan şunu bilmeli ki, ben bu şehirde 1984 yılından 2009 yılına kadar bir çok sivil toplum örgütünde görev yaptım. Şehrin hangi noktasında ne var bunu iyi bilirim. Hatta yapılan işlerin çoğunda imzam yada katkım vardır. Benim çocuklarımın bu şehirdeki ayak izi kadar sayın başkanın bu şehirde yaşamışlığı yoktur. Sayın Başkan görevi sonlandığında bu şehirden gidecek ama biz ölene kadar bu şehirde yaşamaya devam edeceğiz. Beni riyakarlıkla itham eden ifadelerden esef duyduğumu belirtirken hiçbir zaman ne işlerimde, nede söylemlerimde riya yapmadığımı, her zaman açık sözlü olduğumu ifade etmek isterim. Bunu yakım çalışma arkadaşlarımdan doğrulatabilirsiniz. Ancak beni riya yapmakla itham edenler için vatandaş doğru adrestir. 2014 yerel seçimleri öncesinde artık her şeyimle Trabzon’da olacağım sözünü veren ve uygulamayanın kim olduğunu vatandaşımız çok iyi bilmektedir. Daha bunun gibi birçok örnek sayılabilir. Bu ağır ithamı, riyakar kelimesini aynen iade ediyorum.”
"Halkın yoğun buluşma noktalarından biri olan Meydan Parkı’ndaki çay fiyatı eleştirimiz, tamamen halktan gelen bir eleştiridir" diyen Aslanoğlu, “Meydan Parkı’nda bir bardak çay fiyatı 2.5 TL iken meydan parkı üstündeki Fatih Parkı’nda bir bardak çay fiyatı ise 1.25 TL. Benim açıklamalarıma verilen cevabi açıklamada EYOF Parkı’na bakmam isteniyor. Evet ben EYOF Parkı’na baktığımda orada konuşulan bir çok söylemi görüyor ve duyuyorum. Sayın Başkan isterse şehrin batısına, Yıldızlı tarafına da bir bakalım. Bir de şu Reşadiye Kavşağı’na bir bakalım. Sayın başkan trafiği orada nasıl rahatlattığını vatandaşa anlatmalıdır. Sayın Başkan beni sevmesin diyor. Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Biz sevdiğimizi de eksiklerini görsün diye eleştirebiliriz. Daha yaşanılabilir bir Ortahisar arzusu ile yola çıkan Ortahisar Kent Konseyi’nin ve birbirinden kıymetli yürütme kurulu üyelerinin bu şehir için söyleyebileceği bir şeyler her zaman vardır, olmalıdır ve olacaktır” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN