Turistler sahilleri doldurdu

Hava sıcaklığının yaklaşık 40 dereceyi bulduğu Muğla'nın tatil merkezleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye'de turistler, serinlemek için sahilleri doldurdu.

Öğlen saatlerinde hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Marmaris'te vatandaşların, ev ve iş yerlerinden zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığı görüldü. Turistler ise serinlemek için Belediye Halk Plajı ve Uzunyalı sahil şeridinde denize girdi.

Deniz yataklarında uzun süre suda kalan turistler, sık sık soğuk suyla duş alarak serinlemeye çalıştı. Otellerinde serinlemek isteyen turistler ise havuzları doldurdu. Havuzda su topu oynayarak serinleyen turistler, hem eğlendiler hem de sıcağın etkisini azaltmaya çalıştı.

BODRUM VE FETHİYE

Hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğü Bodrum'da yerli ve yabancı turistler, Bitez, Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak ve Türkbükü plajlarında denize girdi.

Turistlerden bazıları Kumbahçe ile Paşatarlası sahillerindeki kafelerde otururken, bazıları da şezlonglara uzanıp kitap okudu. Bu arada, otellerdeki havuzlarda da hareketlilik yaşandı. Aşırı sıcak nedeniyle havuza giren turistler serinlemeye çalıştı. Vatandaşların bir bölümü ise park ve bahçelerde zaman geçirmeyi tercih etti.

Fethiye'de de hava sıcaklığı yaklaşık 40 derece olarak ölçüldü. İlçede tatil yapan turistler ve vatandaşlar, Ölüdeniz sahilinde ve Çalış plajında denize girerek serinlemeye çalıştı.

BİZE ULAŞIN