Bayramda gözde tatil mekanları

  1. Haberler
  2. Turizm
Pazartesi 10.08.2009 14:20 ABONE OL
Pronto Tour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar da, yurt dışı turlar için daha çok Ramazan Bayramı'na ağırlık verdiklerini belirterek, bayramın Eylül ayına denk gelmesini ''çok güzel bir şans'' olarak nitelendirdi.

Özkar, Ramazan Bayramı'nda 10 bin kişiyi seyahat ettirmeyi planladıklarını dile getirerek, ''Bu sayının 7 bini yurt dışına, 3 binini ise ağırlıklı olarak Kıbrıs olmak üzere Güney, Ege sahilleri ve kültür turları ile yurt içinde gezdirmeyi öngörüyoruz'' diye konuştu.

Sarp Özkar, 17 Ağustosa kadar rezervasyon yaptıranlara da odabaşı 150 Avroya varan indirim sunduklarını belirtti.

Bu yıl Ramazan Bayramı 19-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak. Yoğun sıcakların ardından soğukların henüz başlamadığı, ılıman bir havanın hakim olduğu bu dönem, farklı bir tatil konsepti sunuyor.

Çok sıcak olmadığı için yurt dışı ve yurt içine kültür turlarının rahatlıkla yapılabileceği Ramazan Bayramı, ayrıca yaz tatilini doyasıya yaşayamayanlar ve deniz-kum-güneş üçlüsünü göremeyenler için de uygun bir dönem.

Bu kapsamda, Budapeşte-Viyana-Prag'ı içine alan Orta Avrupa turları ile İtalya'da Roma veya 3 şehri içeren Roma-Floransa-Venedik turları en gözde seyahat yerleri. Bu yılın en fazla rağbet gören yerlerinden biri olan Balkanlar'a ve Dalmaçya sahillerine turlar da bayramda keyifli seyahat geçirmek isteyenler için.

Bunun yanında, bayramda denize girmek isteyenler için KKTC sahilleri, Mısır'ın deniziyle dünyaca ünlü Sharm El Sheikh kasabası, Uzak Doğu'da Tayland'ın incisi Bangkok, Singapur, tropikal Phuket adası da gidilebilecek destinasyonlardan.

4 gün ile 11 gün arasında değişen bu turların fiyatları ise 399 Avro ile 1.149 Avro arasında değişiyor.

BUGÜN NELER OLDU