Akdeniz'in en güzel tatil yeri

İsviçre Turizm Ödülleri Bilimsel Komitesi'nce Akdeniz'in en güzel tatil yeri seçilen Antalya'ya ödülü, yarın İsviçre'nin Lugano şehrinde başlayacak ''Uluslararası İsviçre Tatil Fuarı''nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin'e verilecek.

İsviçre Turizm Ödülleri Bilimsel Komitesi tarafından verilecek ödülü almak üzere, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Lugano'ya gitti. Aktekin, fuarda hem Antalya için büyük önem taşıyan ödülü alacak hem de uluslararası İsviçre Tatil Fuarı'nda açılacak Antalya standına ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımıma önemli katkılar sağlayan fuar kapsamında ayrıca Antalya ile ilgili resim sergisi de açılacak.

İsviçre Turizm Ödülleri Bilimsel Komite Sorumlusu Laura Bellorini ve Başkan Alessendo Strazzanti imzasıyla Antalya Büyükşehir Belediyesine gönderilen yazıda, organizasyonun amacının, turizmde kaliteyi yükseltmek, turizmi gelişmiş ülkelerin doğal ve kültürel geleneklerini korumak ve o ülkenin turizmde gelişmesine katkıda bulunmak olduğu bildirildi. Yazıda, ''Akdeniz'in En Güzel Tatil Yeri'' olarak neden Antalya'nın seçildiğine ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi:

''Antalya bölgesinin şaşırtıcı doğal güzellikleri ve muhteşem manzarası var. Ayrıca Lara yolu üzerindeki Düden Şelalesi arkasında yürüyebilir ve şelalenin denize akışını heyecan verici bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Mükemmel doğal güzellikleri bununla da bitmiyor. Kurşunlu Şelalesi'ni de bu güzellikler içinde sayabiliriz. Bu verdiğimiz birkaç örnek bile bizim bu prestijli tanıtımı Antalya'ya vermemize yeterli olmuştur. Bu ödül sayesinde zengin ve hatırı sayılır İsviçre ve Kuzey İtalya pazarında popülariteniz ve çekiciliğiniz artacaktır.''

BİZE ULAŞIN