Turizmde büyük buluşma

Turizm alanındaki en önemli buluşmalardan biri olan Travel Turkey İzmir fuarı bu yıl dördüncü kez düzenlenecek. 9 – 12 Aralık 2010 tarihlerinde İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda yapılacak olan fuar, bu yıl da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Hannover-Messe International Istanbul ve İZFAŞ işbirliği ile organize edilecek.

2009 yılında elde edilen başarının ardından bu yıl daha kapsamlı ve uluslararası ziyaretçilerin yoğunluğu ile öne çıkan bir fuar düzenlenmesi hedefleniyor. İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye'nin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak. Turizm sektöründeki eşsiz iş fırsatları
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenmeye devam eden fuarı geçtiğimiz yıl aralarında Almanya, Yunanistan, İngiltere, Suriye, Tayland, Tunus, Bosna Hersek, Hindistan, Slovakya, Brezilya ve KKTC'nin de bulunduğu 17 ülkeden 430 firmayı katılımcı olarak ağırlayan fuarı, 36 ülkeden 14.829 kişi ziyaret etti.

Travel Turkey İzmir fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek tur operatörleri ve seyahat acentalarından satın alıcılar ile turizm basını "Hosted Buyer Programı" adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak üzere fuara davet edilecek. Gerçekleştirilen bu özel program çerçevesinde, fuar alanında oluşturulan workshop alanı ile yabancı satın alıcılar stand sahibi turizmcilerle fuarın belli gün ve saatlerinde bir araya getirilerek yüz yüze görüşmeleri sağlanacak. Bu sayede oluşturulan iş platformu ile yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor. 2009 yılında Türk Hava Yolları ve Hilton İzmir destekleriyle gerçekleştirilen programa 13 farklı ülkeden 140 uluslararası satın almacı katıldı ve "Efes & Meryem Ana" ile "İzmir" turlarına katılma imkanı buldu.

Düzenlendiği ilk tarihten itibaren her yıl büyüyen fuarda bu yıl 1. salon da kapılarını katılımcı ve ziyaretçilerine açacak. Fuar alanının tamamı sergi alanı olarak kullanılmasıyla içerik olarak da genişleyecek Travel Turkey İzmir Fuarı'nda "Butik Oteller", " Macera, Spor, Dalış Turizmi" ve "Sağlık Turizmi" gibi yeni özel bölümler de yer alacak. Dünyanın farklı destinasyonlarını başta İzmir halkı olmak üzere çevre illerden turizm meraklılarıyla da buluşturacak olan fuarın, tüketiciye yönelik olan son iki gününde katılımcı firmalar tarafından düzenlenen etkinlikler, yemek sunumları, çekilişler ve özel dans gösterileri bu yıl da devam edecek.

BİZE ULAŞIN