Mavi Yengeç turları

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde turizmciler, turistlerin ilgisini çekebilmek için değişik alternatifler sunuyorlar. Turistler, kaya mezarları ile caretta carettaları görme fırsatı buldukları ve mavi yengeç avlayabildikleri turlara yoğun ilgi gösteriyor.

Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, kalite, kapasite ve güvenlik prensibiyle çıkılan turizm yolculuğunda önemli yol alındığını belirtti.

Bölgede yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu ifade eden Gürdal, ''Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme'ye gelen turist, deniz ve kumsalın yanında doğada gezme ve tarihi yerleri de görme fırsatı buluyor. Bu ayrıcalığın farkında olmak ve bu farkındalığı yaşatmak lazım'' dedi.

Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme'nin turizm sezonuna hazır olduğunu ifade eden Gürdal bu yıl gelen turist sayısında da artış beklediklerini kaydetti. Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Atilla Gültekin ise turistlerin alternatif tekne turlarına ilgi gösterdiğini söyledi.

Gültekin, şöyle konuştu: ''Dalyan Tekne Kooperatifi olarak Marmaris, Bodrum, ve Fethiye'den gelen turistlere yönelik deniz, çamur banyosu ve tarihi yerler gibi günübirlik turların yanında alternatif turlar düzenlemeye başladık. Bu turlarımız arasında Yengeç ve balık tutma ile deniz kaplumbağalarını görme turları, kaplıca turları var. Düzenlediğimiz turlardan en rağbet göreni ise Mavi Yengeç turları oluyor. Bölgeye gelen turist gezmek ve yüzmenin haricinde değişik aktiviteler arıyor''

BİZE ULAŞIN