Nerelere gidilir, nasıl gidilir?

Yılbaşı'nda tatil avantajlarını Pronto Tur Yön. Kur. Bşk. Ali Onaran anlattı. Nereye nasıl gidilir, hangi ülkeler revaçta gibi soruların cevabı burada...

  1. Haberler
  2. Turizm
Çarşamba 22.12.2010 17:10 ABONE OL
Bu yılbaşının favori ülkesi hangisi?
Yılbaşı kısa bir tatil olduğundan yakın ülkeler tercih ediliyor,Roma , Paris , Barselona, Prag, Viyana gibi tek şehri kapsayan paketler öne çıkıyor. Vizesiz ülkelere olan talebin de %100 artış kaydettiğini söyleyebiliriz.Lübnan, Dubrovnik bu artışın başında gelen şehirler.Türk TV dizilerinin çevre ülkelerde izlenme rekorlerı kırması İstanbul'un populeritesini arttırdığından özellikle uçakların karşı tarafının da turist ile dolmasına ve Türk pazarı satış fiyatlarımızın geriye çekilmesine sebep olmakta. Yılbaşlarında yıllardır İtalya hep favori ve açık ara önde gitmekte , bu yıl Paris,Prag, Balkanlar gibi destinasyonlar İtalya'yı zorluyor.

Bir tur şirketi ile gitmenin kendi kendine göre gitmeye avantajları…
Tur şirketlerinin sunduğu en önemli avantajlar,fiyat ve güvenilirlik. Özellikle ülkenizden uzak bir yerde karşınıza çıkacak her türlü sorun karşısında bir muhatabınızın olması anlamına geliyor seyahat acentas.

Bu yılbaşı için talep geçen yıllara göre arttı mı azaldı mı?
Uzun bir bir bayram tatilinin arkasında ve çok kısa bir tatil olmasına rağmen geçen yıla nazaran %25'in üzerinde artış olması bizleri sevindiriyor.

İnternet satışı ve kaçak turlarla ilgili ne tip uyarılarınız olacak?
Turizm satışlarının internete dogru yönelmesi çok dogal, Prontotour'un tüm yurtdışı paket turlarını internet üzerinden son kullanıcalar alabilmekte,her gecen yıl internet satışlarımızın %100 ün üzerinde artış kaydettiğini söyleyebiliriz.Sitemizden online uçak bileti satışlarının %280 artması önemli bir gösterge.Türsab Seyahat Acentaları Birliği internet üzerinden kaçak acentalar ve müşterilerin mağdur edilmesi ile ilgili bir çalışma yapmakta,vatandaşların tanımadıkları ,referans almadıkları acentalardan tur almamaları gerektiğini düşünüyorum.Seçilen Seyahat acentasının Tur esnasında ve sonrasında müşterisinin yanında olabilmesi çok önemli.

BUGÜN NELER OLDU