Pazartesi 04.07.2011 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.01.2012 22:00

Kapadokya'da klasik keyifler

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'nın tarihi mekanlarında temmuz ve ağustos ayları boyunca klasik müzik konserleri verilecek.

ABONE OL
Amerikalı kemancı Ellen Jewett ile Türk eşi Hüsam Süleymangil'in Kapadokya'da başlattıkları ''Klasik Keyifler'' etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek konserler, tarihi Osmanlı medresesi, Rum evi, kilise ve vadilerde gerçekleştirilecek.

Genç müzisyenlerin, usta sanatçılarla vereceği konserlerin ilki 
9 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00'da Göreme beldesindeki Gallery Cappadocia'da düzenlenecek. ''Müzikal Bacchanalia'' adı altındaki etkinlikte, Ankara Üniversitesi solistleri sahne alacak.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa'daki tarihi Osmanlı medresesinde, ''Peri Masalları, Rüyalar ve Fısıltılar'' başlığıyla 10 Temmuz Pazar günü saat 17.00'de sanatçı Birsen Ulucan piyano resitali verecek.

Mustafapaşa beldesinde bulunan ve 19. yüzyılda taş ve kayadan oyularak 4 bin metrekarelik alana inşa edilen iki tarihi Rum evinden oluşan Gülkonaklar Butik Oteli'nde 11 Temmuz Pazartesi günü saat 22.00'de ''Avlu Keyfi'' konseri düzenlenecek.

Antonio Mascolo ve Ayşegül Koca, gitar ikilisini müzikseverlerle buluşturacak ''Guitarissimo'' konseri ise 7 Ağustos Pazar günü saat 21.00'da Mustafapaşa'daki tarihi Sarıca Kilisesi'nde gerçekleştirilecek.
Klarnette Richard Faria ile Tektraktys dörtlüsünün sahne alacağı ''Gece ve Düşler'' konseri, tarihi Saruhan Kervansarayı'nda 12 Ağustos Cuma günü saat 23.00'de müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Mustafapaşa'daki Saklı Vadi, 19 Ağustos Cuma günü saat 21.00'de ''Klasik Keyifler Oda Müziği Şenliği''ne ev sahipliği yapacak. Konserde, kemanda Olgu Kızılay ve Ellen Jewett, viyolada Tuba Özkan ve Katherine Murdock, çelloda Heidi Hoffman, klarnette Richard Faria, obuada Mark Hill, ''Klasik Keyifler'' organizasyonuna katılan genç sanatçılarla performans sergileyecek.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Kitap okurken dinleyebileceğin müzikler...
Jack London, Kemal Öke gibi usta yazarların kitaplarından kısa kısa bölümler...