Kapadokya beyaz gelinliğini giydi

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da, peribacaları beyaz gelinliklerini giydi.

  1. Haberler
  2. Turizm
Pazartesi 26.12.2011 10:02 ABONE OL
Bölgede soğuk havaya aldırmayan turistler yağan karın keyfini çıkarıyor. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Kapadokya bölgesindeki peribacalarına ayrı bir güzellik kattı. Beyaz gelinliklerini giyen peribacaları bölgeye gelen turistler için eşsiz bir manzara sergilerken, yoğun kar yağışı turistlerin bölgeye olan ilgisini azaltmadı.

Kapadokya bölgesine gelmek için özellikle kış aylarını tercih eden Uzak Doğulu turistler, Uçhisar, Göreme, Ürgüp ve Avanos gibi turistik merkezlerdeki peribacaları, açık hava müzesi ve ören yerlerini gezdi. Kar yağışı altında kar topu oynayarak eğlenen turistler gittikleri yerlerde hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Ülkelerinde bu derece yoğun kar yağışı ile karşılaşmadıklarını belirten Koreli turistler, Kapadokya'da kendilerini adeta farklı bir gezegende hissettiklerini bildirdi. Koreli turistler, burasının gerçekten harika bir yer olduğunu belirterek "özellikle karlar altında çok güzel. İlk kez bu kadar çok kar gördük ve bölgeye gelmek için kış aylarını seçmemizin ne kadar doğru olduğuna inandık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU