Türkiye'ye gitmeyin!

İsrail'in, vatandaşlarını Türkiye'ye seyahat etmekten kaçınmaları konusunda uyardığı bildirildi.

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Terörle Mücadele Bürosu, İsrail vatandaşlarına Yahudileri hedef alan terör saldırıları nedeniyle önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gitmeme çağrısında bulundu.

İsrail gazetesi Jerusalem Post, Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Terörle Mücadele Bürosu'nun, "Terör üyeleri, Türkiye'deki İsraillilere/Yahudilere karşı gelecek günlerde bir saldırı planlıyor" ifadelerine yer vererek, bu nedenle İsraillilerin ülke dışına seyahatten kaçınmaları gerektiği ifade edildi.

Gazete, seyahat uyarılarının Georgia, Azerbaycan ve Tayland'da engellenen İsrail'i hedef alan bir dizi İran komplosu iddiasının ardından ve aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen haftalarda çok az yumuşattığı İsrail karşıtı söylemlerini bir kez daha sertleştirerek İsrail'i soykırımla suçlamasından sonra geldiğini belirtti.

"TÜRKİYE, İSRAİLLİ TURİSTLERE GERİ DÖNÜN ÇAĞRISI YAPIYOR"

Yedioth Ahronoth ise, Terörle Mücadele Bürosu'nun uyarısına yer verdiği "İran, İsraillileri arıyor" başlıklı haberinde, İsrail Güvenlik Kurumu'nun "İsrail ve Yahudilere karşı saldırıların arkasında İran var" dediğini belirtti.

Gazete ayrıca bir yetkilinin, "İran üyeleri, sadece Türkiye'de değil tüm dünyadaki İsrailli iş adamlarını ve Yahudileri bulmaya çalışacak" sözlerine yer verdi.

Yedioth Ahronoth, "Türkiye, İsrailli turistlere geri dönün çağrısı yapıyor" başlıklı bir diğer haberinde ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan'ın, İsrailli turistlerin Türkiye'ye geri dönmesini umut ettiğini vurgulayarak, "Anadolu ve İstanbul, İsrailli turistleri özlüyor" ifadelerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN