Work And Travel'a sıkı denetim

Work And Travel'a daha sıkı denetim için yasa tasarısı yolda.

Ankara'da temaslarını sürdüren Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar ve heyeti, geçtiğimiz yıllarda adı çeşitli skandallarla anılan Work and Travel (Çalış ve Gez) programında yaşanan olumsuzlukları sona erdirmek için destek sözü aldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'ndan da sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile gerçekleştirilen görüşmede TADF Başkanı Çınar, Bozdağ'a Türkiye'den Amerika'ya giden Türk öğrencilerinin Work and Travel programında sorunlarının devam ettiğini dile getirerek, bu konuda destek istedi. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, TADF heyetine Türkiye'deki acentalara daha sıkı denetim konusunda yeni bir yasa tasarısı için araştırma ve çalışma yapacağı sözünü verdi.


"ÖĞRENCİLERİMİZ WORK AND TRAVEL'DAN DAHA FAZLA MAĞDUR OLMASIN"

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Francis Riccardione de, TADF Başkanı Ali Çınar ve heyetini ofisinde kabul etti. Büyükelçi Riccardione, Amerikan toplumunun Türk-Amerikan ilişkilerine katkıda büyük rol oynadığını belirterek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun çalışmalarını takip ettiklerini yapılan başarılı çalışmalardan dolayı TADF Heyetini tebrik etti. Başkan Çınar'da Amerika'daki Türk toplumu içinde yapılan son çalışmalar ve Ermeni konusundaki görüşlerini Büyükelçi Riccardione'ye aktardı. Work and Travel konusunda bu sene daha ciddi bir denetimin şart olduğunu söyleyen Çınar, öğrencilerimizin mağdur olmamasını istiyoruz dedi.
BİZE ULAŞIN