İç çamaşırını unutan var

Uçak bileti arama motoru Skyscanner bu kez uçak yolculuklarında en çok unutulan eşyaları araştırdı.

Uçak bileti arama motoru Skyscanner; uçuş dünyasına ilişkin yaptığı anketlere bir yenisini ekledi. Skyscanner, bu kez uçak yolculuklarında en çok unutulan eşyaları araştırdı. En çok unutulan eşyalar listesinin başında; kitaplar ve cep telefonları yer alıyor. Listeye göre; uçaklarda alyanstan takma dişe ve iç çamaşırına değin farklı ve ilginç kişisel eşyalarını unutanlar da bulunuyor.

KİTAPLAR BEKLENDİĞİ GİBİ UNUTULANLARIN İLK SIRASINDA!

Skyscanner, yolculara uçakta en çok unuttukları eşyaları sordu. Ankete katılan 700 kişinin, yüzde 67'sinin yolculukları sonrasında, uçakta mutlaka bir eşyasını unuttukları ortaya çıktı. Uçakta unutulan eşyalar listesinin ilk sırasında kitaplar yer alırken, bu eşyaların 3'te 1'ini ise; fotoğraf makinesi, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi değerli eşyalar oluşturuyor. Ankete göre; cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi telafi edilebilir kayıpların yanı sıra, bazen de alyans gibi, manevi değeri yüksek eşyalarını da unutanlar var. Uçaklarda en çok unutulanlar arasında yer alan bir diğer eşyanın da oyuncaklar olduğu ortaya çıktı. Skyscanner'ın anketine göre; katılımcıların yüzde 2'si, uçakta çocuklarının oyuncaklarını unuttuklarını belirtiyor. Çocuklarının en sevdikleri oyuncaklarını uçakta unutan ebeveynler ise çocuklarının gerginliklerinin, kendilerine de yansıdığını üzülerek ifade ediyor.


TROMBONUNU UNUTANLAR DA VAR

Katılımcıların yüzde 5'i, pasaport ve diğer seyahat belgelerini uçakta unutuyor. Özellikle yabancı bir ülkeye giderken önemli bir sorun haline gelen bu durum, yolcuların geldikleri ülkelere geri gönderilmeleri ile sonuçlanabiliyor.

Unutulan diğer eşyalar ise, anket sonuçlarını okuyanlara "Bu kadarı da olur mu?" dedirtiyor. Ankete katılanlar arasında; uçakta iç çamaşırı, takma diş ve trombonunu unutanlar bile var.


Uçaklarda En Çok Unutulan Eşyalar Listesi

1.Kitap - yüzde 18

2.Cep Telefonu - yüzde 9

3.Dergi&Gazete ve Kıyafet - yüzde 8

4.Gözlük&Güneş Gözlüğü - yüzde 8

5.Kulaklık - yüzde 6

6.Pasaport&Kimlik - yüzde 5

7.Fotoğraf Makinesi - yüzde 3

8.Tablet Bilgisayar - yüzde 3

9.Yiyecek&Gıda Malzemesi - yüzde 3

10. Oyun Konsolu - yüzde 2

11. Çanta - yüzde 2

12. Diğer - yüzde 23
BİZE ULAŞIN