Marmaris'te kruvaziyer turizmi

Panama bayraklı lüks yolcu gemisi Orient Queen II, Lübnanlı turistleri Marmaris'e getirdi.

Bu sezon Marmaris'e ikinci kez gelen Panama bayraklı lüks yolcu gemisi Orient Queen II, zengin Lübnanlı turistleri Marmaris'e getirdi.
Marmaris Körfezi'ne giriş yapan gemi, Marmaris Limanı'nın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Bodrum Limanı'ndan gelen gemide çoğunluğu Lübnanlı 280 turist ile 110 personelin bulunduğu belirtildi.

Gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından gemiden inen turistler Yat Limanı, Kordon ve Atatürk caddelerinde yürüyüş yaptı. Deniz kenarındaki kafelerde oturan turistlerden bir kısmı daha sonra günlük turlara katıldı.

Yolculardan bazıları Marmaris Kapalı Çarşısı'nda alış veriş yapmayı tercih ederken, bazıları da Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi'ni ziyaret etti.
Abou Merhi Grubuna ait 103 metre uzunluğunda ve 7 bin 478 grostonluk ''Orient Queen II'' isimli lüks geminin içinde, spa, spor salonu, kuaför, mağazalar, çocuk kulübü, havuz ve jakuzi bulunduğu bildirildi. Gemiyle Lübnanlıların yanı sıra, komşu ülkelerden İran ve Suriye'den gelen turistlerin de tatile çıktığı belirtildi.

İlçeye bu yıl ikinci kez gelen geminin ekim ayına kadar 15 sefer daha yapacağı ve bu lüks gemiyle çoğu Lübnanlı 5 bin turistin Marmaris'e gelmesi beklendiği bildirildi.

Orient Queen II kruvaziyerinin, Beyrut Limanı'na gitmek üzere yarın Marmaris'ten ayrılacağı belirtildi.


BİZE ULAŞIN