Suudi turist sayısı yüzde 98 arttı

Suudi Arabistan'daki Riyad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hüseyin Es, geçen yıla oranla bu sene ülkemizi ziyaret eden turist sayısında yüzde 98 oranında bir artış olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan'daki Riyad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hüseyin Es, Türkiye'nin Suudi turizm pazarında hızla büyüdüğünü, geçen yıla oranla bu sene ülkemizi ziyaret eden turist sayısında yüzde 98 oranında bir artış olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan turizm sektörü temsilcilerine bir otelde iftar yemeği verdi. Yemeğin ardından Cihan'a konuşan Hüseyin Es, Türkiye'nin Suudi turistlerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek imk'nlara sahip olduğunu ifade etti. "Yurtdışına yaklaşık 8 milyon turist gönderen Suudi Arabistan pazarında Türkiye'nin hak ettiği noktaya gelmesi için daha çok çalışmamız gerekir" diyen Kültür ve Tanıtım Müşaviri, bu kapsamda ülkemizin kültür ve turizm değerlerini tanıtmak için 6 bölgenin broşürlerini Arapçaya tercüme ettiklerini ve bu broşürleri yakında bastıracaklarını belirtti.

İftara Suudi Arabistan'ın tanınmış tur operatörleri, seyahat acenteleri, Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı temsilcileri, Turizm ve Eserler Üst Kurulu temsilcileri, basın mensupları, Saudi Airlines ile Nas Air firmalarının temsilcileri, Büyükelçilik mensupları ve THY Riyad yetkilileri katıldı. Yemek sırasında Türkiye'yi tanıtan sinevizyon gösterisi yapıldı.

BİZE ULAŞIN