Düzce'de doğa turizmi canlanıyor

Doğal güzellikleriyle turizm alanında iddialı bir konuma gelmek isteyen Düzce'de yeni bir orman ve göl alanı turizme açıldı.

Dipsizgöl mesire alanının turizme açılmasıyla ilgili bir tören düzenlendi. Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Kaynaşlı ilçesi sınırları içinde Dipsizgöl bölgesinin turizme açılmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Düzce'de doğa turizmini geliştireceklerini ve bu konuda önemli adımlar atmaya başladıklarını anlatan Yılmaz, 'İşte Dipsizgöl bu adımlarımızdan bir tanesidir. Kaymakamlık, özel İdare, orman işletmesi, yerel yönetimlerle birlikte Abant'a alternatif bir turizm bölgesi meydana getirdik' dedi.

Kardüz'ün de kış turizmine açılması konusunda ciddi gelişmeler olduğunu anlatan Yılmaz, 'Önümüzdeki yıllarda Düzce turizm sektöründe sıçrama yapacaktır' diye konuştu. Dipsizgöl'ün turizme açılması dolayısıyla kahvaltı düzenlendi. Kahvaltı sonrası Vali Yılmaz ve beraberindekiler göl etrafında gezinti yaptılar.


Dipsizgöl, Kaynaşlı'ya 15 kilometre mesafede bakir bir bölge. Harika bir ormanlık alanda doğal olarak oluşan göl manzarası kartpostallık görüntüler ortaya çıkarıyor. Doğa turizmine açılan bölgede piknik alanları oluşturulduğu gözlendi.
BİZE ULAŞIN