Kızılağaç'ta 13 tesise mavi bayrak

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç turizm bölgesinde 13 tesise "Mavi Bayrak" verildi.

Perşembe 30.05.2013 00:00
ABONE OL
Euphoria Palm Beach Hotel'de düzenlenen Mavi Bayrak törenine Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ahmet Kolukısa ve Euphoria Palm Beach Hoteli Genel Koordinatörü Ahmet Baş katıldı.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu törende yaptığı konuşmada, çevre, Mavi Bayrak ve turistin birbirine bağlantılı olduğunu kaydetti. Çevrenin hiç bir zaman tali unsur olmaması gerektiğini belirten Kaymakam Bulgurlu, "Antalya şu anda dünyanın üçüncü büyük ili oluyorsa, bizim rakiplerimiz ikinci ve birincilerdir. Demek ki; birinci olmak da hayal değildir" dedi.

Kızılağaç turizm bölgesinde 13 tesis bulunduğunu belirten Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ahmet Kolukısa ise Mavi Bayrak uygulamasının 2000'li yıllarda başladığını, son iki yılda ise bölgedeki tesislerin Mavi Bayrak konusuna daha fazla özen gösterdiğini belirtti.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek de Manavgat'ın batıda Köprüçayı, doğuda ise Alaraçayı olmak üzere 64 kilometrelik bir sahil bandına sahip olduğunu hatırlattı. Bu sahil bandındaki tesislerin yatak kapasitesinin 150 binin üzerinde olduğunu kaydeden Şimşek, "Türkiye'ye gelen turist sayısının 4 milyon gibi ciddi bir rakamını burada ağırlıyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından Kızılağaç turizm bölgesindeki 13 tesise Mavi Bayrak verildi.