Portakal Çiçeği Karnavalı Rio'yu aratmadı

Narenciyenin anavatanı sayılan Adana'da geçtiğimiz yıl ilki yapılan Portakal Çiçeği Karnavalı adeta Rio Karnavalı gibiydi

Narenciyenin anavatanı Adana'da ikincisi gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı, Rio Karnavalı gibi dünyaca ünlü karnavalları aratmadı! Meşhur isimlerin katıldığı renkli karnavalda çok eğlenceli anlar yaşandı. Özel rengarenk kostümler ve makyajlarıyla korteje katılanlarla birlikte binlerce vatandaş ellerindeki beyaz mendilleri sallayarak Vali Yolu'ndan Uğur Mumcu Meydanı'nda kurulan sahneye kadar yürüdü. Karnavala ve korteje okullar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), hobi toplulukları, kulüpler, resmi kurum ve kuruluşlar ile birlikte, sinema, tiyatro, sahne sanatçıları ve medya mensupları da katıldı. Korteje katılan isimler arasında Türkiye'nin yakından tanıdığı isimler de yer aldı. Erol Büyükburç, İpek Tuzcuoğlu, Keremcem, Hatice Aslan, Atilla Özdemiroğlu, Arif Keskiner, Nur Fettahoğlu, Aytaç Arman, Emre Karayel, Altan Gördüm bu isimler arasındaydı.

SEVGİ VE DOSTLUK MESAJLARI
Binlerce kişinin katılımıyla gidilen Uğur Mumcu Meydanı'nda ise eğlenceli bir açılış yapıldı. Resmi açılışın sunuculuğunu Furkan Dede ve Duygu Çetinkaya yaptı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi gongun çalınmasıyla başlayan açılış töreninde, karnaval için düzenlenen şarkı yarışmada birinci olan Ezgi Özbay'ın besteleyip seslendirdiği Nisan'da Adana'da Dökülün Sokaklara adlı şarkı ile başlayan coşku Gökçe konseriyle doruğa ulaştı. Konser için gelenlerin doldurduğu meydanda Gökçe'nin şarkıları hep bir ağızdan söylendi. Cumartesi gecesi Merkez Park'taki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın konserinin ardından Adanalılar kent dışından gelen konuklarıyla birlikte dilek fenerlerini gökyüzüne bırakarak 'sevgi ve dostluk' mesajıyla geceyi gündüze çevirdiler. Üç gün süren karnavalda Mehmet Turgut'un ünü Türkiye sınırlarını aşmış Adanalıları fotoğrafladığı 'Özümüz Adana, Yüzümüz Adana' başlıklı sergisi de Adana Sheraton Hotel'de açıldı.

BİZE ULAŞIN