Şallara fularlara sarılma vakti

Serin havalarda tarz sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken bu sezon tüm modaevlerinin birkaç farklı çeşidini hazırladığı fular ve şallara sarılmak

Şallara fularlara sarılma vakti
Şu an sonbahar henüz gerçek yüzünü bize göstermedi. Ancak önümüzdeki günlerde gittikçe daha da serinleyen hava, sert rüzgarlar ve yağmurlarla karşı karşıya kalacağız. Gün içinde trençkotlar ve yağmurluklar bizi korusa da tatilde gittiğimiz şık bir yemekte esas ihtiyacımız olan şey şal ya da fular… Özellikle bu sonbahar-kış sezonunda büyük modaevlerinin farklı kalınlık ve uzunluktaki fular ve şalları yeniden yorumlayıp koleksiyonlarına dahil etmesinden sonra bizlere de tatil valizimize bu şık aksesuvarlardan birkaç tane eklemekten başka çare kalmıyor. Bulunduğunuz ortama ve o anki ihtiyacınıza göre sezonun iddialı alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz.

BATTANİYEDEN FARKSIZ

Geçtiğimiz sonbahar-kış sezonunun en dikkat çeken ve popüler aksesuvarı nedir diye sorsak birçoğunuz tek bir ağızdan "Burberry'nin üzerine isminizin baş harflerini işletebildiğiniz battaniye modeli şalı" dersiniz eminiz… Stil meraklılarının kısa sürede dolaplarında yer eden bu aksesuvarın ardından bu sezon büyük modaevleri de koleksiyonlarında birkaç farklı model battaniye modeli şala yer verdi. Havanın soğukluğundan endişe ettiğiniz anlarda bu şallar stilinizi korurken sıcak kalmanızı sağlayacak.

İNCECİK FULARLAR
Yves Saint Laurent'nin boynundan çıkarmadığı 60'ların ve 70'lerin popüler fular modelleri bu sezon aramıza yeniden katıldı. İncecik ve uzun bu fularlar boğazınızı sıcak tutarken zarif bir havaya bürünmenizi sağlayacak. Bu tarz fularların en güzel yanı onları rahatlıkla şık bir elbiseyle ya da ipek gömlekle de kullanabiliyor oluşunuz.

BOĞAZINIZDA RENGARENK DESENLER

Klasik kare kesimli fularların farklı renk ve desenlisi bu sezon çok popüler. Bu fularları rahatlıkla düz bir gömlek ya da kazakla bir arada kullanabilir farklı bağla yöntemleriyle her defasında iddialı bir görüntü elde edebilirsiniz.

OMUZLAR ÜSTÜNDE

Dantelli, püsküllü ya da kadife şallar bu sezon inanılmaz popüler. Bir dönem sadece belli bir yaş grubunda gördüğünüz ve bu nedenle uzak durduğunuz bu tarz modelleri bu sezon üzerinizden çıkaramayacaksınız.

OLİVİA PALERMO YOL GÖSTERSİN
Amerikalı sosyetik güzel Olivia Palermo tarzıyla ve trendleri farklı yorumlamasıyla dikkat çekiyor. Palermo geçtiğimiz sonbahardan bu yana şal ve fuları farklı şekillerde bağlıyor ve birçoğumuzun aklına bile gelmeyecek şekillerde kullanıyor. Elbisenin, desenli kazağın, bol kazakların üzerinde farklı ve desenli şalları kullanan Palermo, insanın stilini en doğru şekilde yansıtabilmesi için aksesuvarlardan özellikle de şallardan yararlanması gerektiğini söylüyor.

BİZE ULAŞIN