En popüler 10 cruise rotası

Gemiyle seyahat etmek başlı başına keyifli bir deneyim. Uğranan limanların güzelliği bu keyfi ikiye katlıyor. İşte Etstur, Jolly Tour ve Pronto Tour’dan rezervasyon yaptırabileceğiniz cruise rotaları

En popüler 10 cruise rotası
1
Yunan Adaları

Türkiyeli seyahatseverlerin, şüphesiz en çok tercih ettikleri gemi seyahati. Yunan adaları, Akdeniz ülkeleri içinde kültürü bize en yakın ülkelerden biri olması, yeme içme alışkanlıkları, sıcakkanlı insanları ile ilgi çekiyor. Cruise tur paketleri içinde en uygun fiyatlı tur paketi Yunan adaları gemi seyahati olduğundan, genellikle cruise seyahatine ilk defa gidecek olanların gözdesi durumunda. Mykonos, Santorini, Rodos, Girit, Samos, Patmos ve Midilli, Yunan adaları gemi seyahatinde görebileceğiniz birbirinden güzel adalar ve bunlara ilave olarak Atina'yı da görebilirsiniz.
2
Küba- Karayipler

Son birkaç yıldır Küba ve Karayip adalarını keşfetmeye yönelik düzenlenen gemi tur paketlerine talep büyük. Dünyanın en karakteristik ülkelerinden Küba'da 2,5 gün geçirerek bu sürede gemide tam pansiyon konaklama yapılmasından dolayı, uygun bütçelerle Küba'yı bambaşka bir şekilde keşfetme imkanı sunuyor. Karayipler'in en güzel adaları Jamaika, Cayman Adaları, Meksika Cozumel, Belize ve Honduras gibi ülkeleri de keşfetme olanağı var.
3
Kuzey Avrupa Fiyordları

Norveç'in güzellikleri doğayla baş başa kalmaya, şelalelerin çağlayışını, gün batımının bulutlara verdiği olağanüstü kontrastı, yemyeşil doğanın yanı sıra sessiz-sakin, stresten uzak, küçük kasabaları-köyleri keşfetmeye ve tabii ki bol bol oksijen alıp, göz alıcı fotoğraflar çekmeye imkan sağlıyor. Buzulların ve nehirlerin aşındırması ile onbinlerce yılda oluşmuş, zamanla suların da dolmasıyla, kara parçalarının yüzlerce kilometre içerilerine girmiş doğa oluşumları fiyordlar bu seyahatte yakından görülebiliyor. Devasa cruise gemilerinin, fiyordların heybeti karşısında ne denli küçük kaldığını görmek farklı hisler uyandırıyor. Sadece gemi seyahatleri içerisinde değil, bugüne kadar yaptığınız en güzel seyahatler içinde yer alacağından emin olabilirsiniz.

4
Uzakdoğu

Hue/Danang (Chanmay), Vietnam'da kültüre ve doğaya hayran kalıyorsunuz. İspanyol hakimiyetinin yaşandığı Manila'da Latin havası hissediliyor. Güzelliklerine hayran bırakan bir diğer gezi durağı da Taipei (Keelung), Tayvan. Uzakdoğu turunun son rotası ise Güney Kore'nin Seul'den sonraki en büyük kenti olan Busan. Ülkenin en önemli liman kenti ünvanına sahip olan bölge, uzun plajları ve nehirleri, ihtişamlı tapınakları ve lezzetli deniz ürünleri ile ünlü.

5
Baltık başkentleri

Baltık başkentleri gemi seyahatleri özellikle Akdeniz ve Ege Adriyatik programlarına katılmış, gemi seyahatinde farklı rotalar keşfetmek hedefinde olan seyahatseverlerin ilk tercihi konumunda. Bunun en önemli sebebi, hiç şüphesiz Kuzey Avrupa coğrafyasının ve Rusya'nın en güzel şehirlerinin görülüyor olması. Avrupa ülkelerinde bunaltıcı sıcaklar yaşanırken, yaz döneminde nispeten serin bir seyahat yapmayı hayal eden, sıra dışı keyifli Kuzey Avrupa-Baltık şehirlerini keşfetmeyi düşleyenler için bu seyahat ideal.

6
Akdeniz

Gemi seyahatleri arasında en çok ilgi gören, en popüler destinasyonlardan biri. İspanya'da Barselona, Valencia'dan Palma de Mallorca, Ibiza, Kanarya Adaları'ndaki Tenerife ve Endülüs'e uzanıyor. Ayrıca İtalya'da Sicilya, Roma, Napoli ve Cenova gibi yerleri keşfederken, Fransa'da Marsilya, Portekiz'de Lizbon, Madeira, Kuzey Afrika'da Fas gibi değişik kültürlerin gözlemlenebildiği bir tur seçeneği. Genellikle gemi seyahatlerine yeni başlayanlar, daha önceden Yunan adaları gemi seyahati deneyimi olan veya bir haftada 4-5 ülke gezebilmeyi isteyen seyahatseverler tarafından tercih edilmekte.

7
Ege- Adriyatik

Genellikle Yunan Adaları gemi seyahatine katılmış seyahat severlerin, bir sonraki cruise deneyimi Ege-Adriyatik turu olmakta. Ege-Adriyatik gemi seyahati, Venedik'ten Dalmaçya sahillerinin gözdesi Dubrovnik'e, İtalya'da Bari'den Yunanistan'ın romantik adası Mykonos'a kadar pek çok artısı olan bir seyahat. Yunanistan'ın başkenti Atina ve dünyada olimpiyatların ilk defa yapıldığı Olympia antik kentinin kasabası olan Katakolon da seyahatin diğer artıları. Ege'nin insanın içini kıpır kıpır oynatan ritmi, Akdeniz'in sıcakkanlı insanları, deniz, güneş, tarih, alışveriş, eğlence ve Ege-Akdeniz mutfağının en güzel örnekleri bu seyahatte deneyimlenebiliyor. Her biri, birbirinden güzel şehirlerde, birbirinden güzel sahillerde dolaşmak, adeta hayata yeniden başlamak için...

8
İzlanda

Avrupa'da son yıllarda zor beğenen seyahatseverlerin, Avrupa'da yeni yerler keşfetmek için gözde ülkelerinden biri İzlanda... Bu seyahatin de en keyifli parçası... İzlanda'da yemyeşil bir doğa, dağlık alanlarda kar tutmuş yükseltiler, şelaleler, tertemiz hava karşılıyor gelenleri. Kuzey Avrupa'da keşfedilebilen fiyort oluşumlarının yanı sıra, İzlanda'da gezeceğiniz Isafjordur adeta büyülüyor. Minimalist evleri ve düzenli yaşamı ile Akureyri ve Reykjavik'in sokakları keyifli vakit geçirmeyi sağlıyor. Invergordon ve Kirkwall'da da tarih ve kültüre hayran olunuyor. Sıradışı bir rota arıyorsanız ideal bir seçenek.

9
Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, son üç yıldır dünyanın en popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Uluslararası turizm otoriteleri tarafından yakın bir gelecekte moda haline gelip, dünya gezginlerinin en çok ziyaret edecekleri öngörülen ülke ise Umman. İşte bu gemi seyahatinde, iki ülkeyi bir haftalık zaman diliminde, doyasıya gezebiliyorsunuz. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en güzel şehirlerinden Dubai, Abu Dabi ve Sir Bani Yas adasında, eğlencenin ve alışverişin tadını çıkarıp, kış aylarında içinizi ısıtacak sıcacık bir havada seyahat etmek için tercih edilebilir. Umman'ın Khasab ve Maskat şehirleri de muhteşem doğası ile büyülüyor. Üstelik 5 Aralık'ta turizme açılacak Sir Bani Yas Adası'nı ilk keşfedenlerden olma ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz.

10
Transatlantik

Tam da vakti ve fırsatı olanlara yönelik bir tur. 22 gün boyunca yedi ülke ve üç kıta keşfetme imkanı sunuyor. Atlantik okyanusunu gemi ile geçen gezginlerin arasına isminizi yazdıracaksınız. İtalya'dan Arjantin'e uzanan upuzun bir tatilden bahsediyoruz. Animasyon şovları, açık büfe ve alakart restaurantlarda birbirinden leziz yemekler, uygun fiyatlı ekstralar, gün boyu gemi içinde eğlenceli aktiviteler, ucuz alışveriş imkanları, göz alabildiğine muhteşem deniz manzarası, birbirinden keyifli gün doğumu ve gün batımları sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız
BİZE ULAŞIN