Hesaplı tatil için hâlâ şansınız var

Turizm firmalarının erken rezervasyon kampanyaları sürüyor. Erken Rezervasyon Sigortası, tatilcilere konaklamalarından 72 saat öncesine kadar tatilini iptal etme güvencesi sağlıyor

Hesaplı tatil için hâlâ şansınız var
Erken rezervasyon kampanyası, tatilcilere nisan- ekim ayları arasında planladıkları tatili, aylar öncesinden cazip ödeme seçenekleri ve yüksek indirim oranları ile satın alma imkanı sunan bir sistem. Erken rezervasyon, otel konaklaması planlayan tatilcilere diledikleri tesiste avantajlı fiyatlarla arzu ettikleri oda tipinde kalma fırsatı da veriyor. Kampanyalar kasımdan bu yana devam ediyor. Etstur'un yüzde 45'e varan üçüncü dönem erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmak için yarın son gün. Etstur Genel Müdür Yardımcısı Suat Özbek, yaz sezonuna yaklaştıkça indirim oranlarının azalarak uygulandığına dikkat çekerek şu bilgileri verdi: "Rusya'dan turist akışının tekrar başlaması sebebiyle özellikle Antalya'daki doluluk oranında artış olacağını düşünüyoruz. Bu durumun Rusça konuşan diğer ülkelerden gelen turist akışını da olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz. Bu sebeple özellikle Antalya bölgesini 2016'ya kıyasla 2017'de çok daha şanslı görüyoruz. Turist akışında yaşanan azalma sonrasında alternatif pazar olarak Türkiye görüldüğü için 2016'da özellikle yerli turist çok avantajlı tatil imkanları yakaladı ve daha çok tatile çıktı. 2017 yaz sezonunda da oteller yerli turist için avantajlı olacak. Otellerde fiyatlar döviz kurlarına göre ayarlanmasına rağmen son zamanlardaki yüksek kur artışları, oteller tarafından TL fiyatlara birebir yansıtılmadı. Bu sebeple yerli misafir, bu sene de birçok otelde yabancı turistten daha düşük fiyat ödeyerek tatil yapmaya devam edecek." Jolly Tur'un da yüzde 50'ye varan ikinci dönem erken rezervasyonları yarın sona eriyor. Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan erken rezervasyon döneminde oldukça verimli sonuçlar aldıklarını söyledi: "Yurtiçi otellerde geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 30'un üzerinde bir artış gerçekleşti. Türkiye'nin doğasını ve tarih hazinelerini keşfetmek için sayılarını ve içeriklerini daha da zenginleştirdiğimiz kültür turlarındaki erken rezervasyon talepleri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 yükseldi. Akdeniz'de neredeyse her mevsimin yaz tadında geçtiği Kıbrıs, talep artışını en yoğun hissettiğimiz bir diğer coğrafya. Erken rezervasyon kayıtlarımız, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 civarında yükseliş gerçekleştiğini gösteriyor. Jolly Tur'un yurtdışı ve cruise turlarında ise yüzde 20 oranında bir artış söz konusu."

SİGORTA GÜVENCESİ
Tatilbudur.com da erken rezervasyon kampanyalarının üçüncü döneminde yüzde 50 indirim uyguladı. Kampanya yarın sona eriyor. Tatilbudur. com yöneticilerinden Bülent Kuş, sigorta avantajına dikkat çekerek şu değerlendirmede bulundu: "Tatilbudur.com olarak yüzde 50'ye varan indirim imkanı ile yurt içinde günlüğü 35 TL'den başlayan fiyatlarla tatil alternatifleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra tatilciler dokuz taksitle ödeme kolaylığına ek olarak 72 saate kadar koşulsuz iptal sigortasıyla da kazanmaya devam ediyor. Kampanyalara olan talepler geçen seneye göre yüzde 70 oranında arttı. Yıl sonunda erken rezervasyon satışlarının toplam tatil satışlarındaki pay oranının yüzde 45 olacağını ön görüyoruz. Ayrıca bu yıl erken rezervasyondan 500 bin kişinin yararlanmasını bekliyoruz."

İndirimli cruise için son gün 28 Şubat
MSC Cruises Genel Müdürü Necla Tuncel cruise turlarında da erken rezervasyon kampanyalarının büyük ilgi gördüğünü söyledi: "10 Ekim 2016 tarihinde başlattığımız 1. Erken rezervasyon döneminde misafirlerimize kabin başı 800 euro'ya varan indirim imkanı sunduk. Erken rezervasyon imkanlarını 28 Şubat'a kadar devam ettiriyoruz. Bu özel indirimli fiyatlardan seyahate katılabilmek adına erken rezervasyonun son fırsatları kaçırılmamalı."
BİZE ULAŞIN