Saray değil otel odası

Bazı otel odaları var ki lüksü, konforu ve sunduğu hizmeti ile sanki ayrı bir dünya. Kimi sunduğu hizmetle kimi duvarlarındaki paha biçilmez tabloları ile göz kamaştırıyor

Saray değil otel odası
Süit ya da kral dairesi... Otellerin bu en özel odalarının kimi bir katın tamamını kapsıyor kimi sanki özel bir spa merkezi. Kimi ise tarihin içinden çıkmış bir sarayı andırıyor. Tabii tüm bu ayrıcalığı hissetmek için belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. İşte dünyanın en lüks ve bir o kadar da pahalı otel odaları;
Mandarin Oriental Londra: Çin esintisinin hakim olduğu kral dairesini Qing Hanedanı dönemi tabloları süslüyor. Bu tablolar isteyen misafirlerce satın alınabiliyor. Şamdanların altında jakuzi keyfi yapabilmenize olanak sağlayan odada 40 misafir ağırlanabiliyor. Hyde Park manzaralı alanda üç yatak odası, buhar odası, giyinme odası, özel barı ve 10 kişilik yemek odası var. (Gecelik fiyatı 84 bin TL)
Park Hyatt Paris: Haussmanian binasının ikinci katındaki bu kral dairesi ise 60 metrekarelik balkonu ve bir merkezi andıran spa'sıyla dikkat çekiyor. Bu alanda özel jakuzi, buhar banyosu ile masaj masası var. Alanda ayrıca üç yatak odası bulunuyor. (Gecelik fiyatı 47 bin TL)Burj El Arab Jumeirah Dubai: Burj El Arab'ın kral dairesi ise 25. katın tamamını kapsıyor. Mermer ve altın merdivenlere sahip kral dairesinde iki büyük yatak odasının yanı sıra özel sinema, kütüphane bile bulunuyor. (Gecelik fiyatı 54 bin TL)
Principe Di Savoia Milano: İtalya'nın tarihine bir saygı duruşu niteliğindeki süit diğerlerinden farkını 100 metrekarelik Pompeii stilindeki spa'sıyla gösteriyor. Özel bir havuzu bulunan süitin dekorasyonundaki kadifeler ile leopar desenleri göze çarpıyor. (Gecelik fiyatı 55 bin TL)
The Atlantis Resort Bahamalar: Atlantis Resort'un iki binasını birbirine bağlayan köprü süiti 10 yatak odasından oluşuyor. Bu süiti diğerlerinden ayıran en önemli özelliği iki eğlence alanı ve eşsiz büyük piyanosu. (Gecelik fiyatı 71 bin TL)Mandarin Oriental Pudong Şangay: Bu otelin kral dairesi de otelin 25. katının tamamından oluşuyor. Bırakın ülkeyi dünyanın en iyi banyosuna sahip. Şarap mahzeni ve barı da bulunan süit iki adet çatı bahçesine de sahip. (Gecelik fiyatı 74 bin TL)
Hotel Plaza Athénée Paris: Kral süiti 19. yüzyıl saraylarını günümüzde yaşatmak konusunda iddialı. Sırmaların, işlemelerin ve ipeklerin öne çıktığı süit dekorasyonuyla çok özel. Paris'in en büyük otel süiti ünvanını taşıyan kral dairesinde dört yatak odası, dört banyosu, iki misafir odası, ofis ve mutfağı var. (Gecelik fiyatı 90 bin TL)
Amanyara Villa Turks ve Caicos Adaları: Karayipler'in bu adalarındaki Amanyara villaları, lüksün yanı sıra mükemmel bir açık hava aktivitesi de sunuyor. Yedi bin hektarlık doğal alanın çevresindeki bu villalarda ayrıca özel aşçı hizmeti de bulunuyor. (Gecelik fiyatı 102 bin TL)
Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez: Cannes Film Festivali'nde yıldızların uğrak yeri olan otelin süiti Avrupa'nın en büyük ve en lüks kral daireleri arasında gösteriliyor. Misafirlerin odasının manzarası Croisette Bulvarı ve Cannes Körfezi. (Gecelik fiyatı 124 bin TL)Jumeirah Bodrum Palace: Türkiye'nin turizm merkezlerinden Bodrum'daki bu otel özel villalarıyla da müşterilerini ağırlıyor. Her türlü lüksü ve konforu sunan villaların havuzu en önemli ayrıcalığı. Havuzun kenarındaki altından olan aslan heykelleri hiçbir lüksten kaçılmadığının bir göstergesi. (Gecelik fiyatı 130 bin TL)
Cheval Blanc Randhel Maldivler: Misafirlerini lüks ve konforlu villalarında ağırlıyor. 25 metre uzunluğunda özel yüzme havuzunun bulunduğu villalarda özel şefler hizmet veriyor. Bu villaların öne çıkan ayrıcalığı ise her istediğinize cevap veren bir hizmet anlayışına sahip olması. Odanın gecelik fiyatını da zaten bu talepler belirliyor.
President Wilson Hotel Cenevre: Otelin süiti manzarası ve dekorasyonu ile farkını ortaya koyuyor. 1700 metrekarelik terasıyla Cenevre Gölü'nü ve İsviçre Alpleri'ni kucaklıyor. 12 mermer banyonun bulunduğu kral süitin camları kurşun geçirmiyor. (Gecelik fiyatı 240 bin TL)
DERLEYEN: NEHİR GÜNDÜZ
BİZE ULAŞIN