İster buzda mum ışığında isterseniz bir ağaca asılı olarak...

Aklınızda kamp yapmak varsa gideceğiniz yer konusunda hayallerinizi sınırlamayın. İşte nefes kesici kamp alanları

İster buzda mum ışığında isterseniz bir ağaca asılı olarak...
Kamp yapmanın tek başına yeterince heyecan verici olduğunu düşünmüyorsanız bir de Almanya'daki Waldseilgarten Hollschlucht kamp alanına göz atmanızı öneririz. Ya da Vietnam'daki Hang Son Doong'a... Metrelerce yüksekte olanları da var, çölün ortasında olan da... Norveç Takımadası Svalbard'daki Tellbreen buz mağarasında maceracılar mum ışığı eşliğinde kamp yapıyor.


Vietnam'daki Hang Son Doong, dünyanın en büyük mağarası. 9 km uzunluğunda ve 200 metre yüksekliğinde. Kendi iklimine sahip bu mağarada kamp yapabilmek için 8 bin TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.


Her yıl Nevada Çölü'nde gerçekleşen müzik ve sanat festivali Burning Man'e gidenler kum fırtınası eşliğinde kamp yapma tecrübesi ediniyor.

-Almanya Alpleri'nin derinliklerinde yer alan Waldseilgarten Hollschlucht kamp alanında kampçılar geceyi ağaçlara asılı çadırlarda geçiriyor. İngiliz
-Kaliforniya'daki Yosemite Ulusal Parkı'nda sınır tanımayan kaşifler dağa monte edilmiş çengellere tutturulmuş çadırlarda dinleniyor.
-İskoçya'nın dağlık bölgeleri kamp yapmaya uygun nefes kesici yerlere sahip.
-Ukrayna'nın en yüksek dağı Hoverla'da çadırda da kalabilirsiniz, küçük avcı kulübelerinde de.
-Afrika'daki Sahara çölünün tam ortasında yer alan Erg Admer kamp alanından unutulmaz anılarla dönebilirsiniz.
- İngiliz Kolumbiyası'ndaki Pemberton Ice Field, dondurucu soğuklukta mağaralara sahip. Bu mağaralarda kamp yapma olanağı da bulunuyor.
BİZE ULAŞIN