Krallara layık oteller

Sonsuzluk havuzu olan da var, değerli sanat eserleriyle donatılmış olan da. Ortadoğu’da bu beş otelden daha iddialısı henüz inşa edilmedi

Krallara layık oteller
EMIRATES PALACE
Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de bulunan otel, mermer ve altın ağırlıklı dekorasyonuyla her konaklayanı kendine hayran bırakıyor. Otelde mücevher süslemelerle yapılan çan ağacının yaklaşık 11 milyon dolar değerinde olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Otelin toplam değerinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

LE GREY
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki en iddialı otellerden biri Le Grey... 360 derece deniz manzarası, şehrin merkezinde oluşu, lüks dekorasyonu ve muhteşem mutfağıyla dünyanın dört bir yanından gelen konukları kendine hayran bırakıyor. 500 sanat eserinin sergilendiği otel, Elie Saab'ın da favori oteli.

BURJ AL ARAB
1999 yılında kapılarını müşterilerine açan otel, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en lüks otellerinden biri. Jumeirah otel zinciri bünyesinde yer alan ve Dubai'de bulunan otel dünyanın en lüks oteli olarak isimlendiriliyor. Otelde konaklayanların taksi yerine beyaz Rolls-Royce kullandığını, neredeyse her müşteri için sekiz görevlinin çalıştığını da belirteyim.

AL BUSTAN PALACE
Umman Sultanlığı'nın başkenti ve en büyük şehri Maskat'ı ziyaret etme şansı yakalayanların anlata anlata bitiremediği bir yer Al Bustan Palace. Ritz- Carlton Hotel zinciri içinde yer alan otel, gösterişli dekorasyonu, çok iyi yemekleri, sonsuzluk havuzu, muhteşem plajıyla bölgeyi ziyaret edenlerin sık sık tercih ettiği bir nokta.

QASR AL SHARQ
Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde bulunan Qasr al Sharq, Waldorf Astoria otel zinciri bünyesinde bulunuyor. Otelin girişinde 600 bin Swarovski marka kristalden oluşan dev bir avize olduğunu ve tavan süslemesi içi 60 kiloluk altın yaprakları kullanıldığını da belirteyim.
BİZE ULAŞIN