Yeni gözde Fiji

Dünyaca ünlü isimlerin tatil için tercih ettikleri Fiji, son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. Biz de birbirinden lüks adresleri barındıran bu adayı mercek altına aldık

Yeni gözde Fiji
Fiji Adaları Cumhuriyeti, Pasifik Okyanusu'nda bulunan bir dizi adadan oluşuyor. Bir dizi derken, ülke 215'i ıssız 322 adadan ve 522 adacıktan oluşuyor diye açıklamakta yarar varar. Bunların arasında en büyük ikisi olan Viti Levu ve Vanua Levu. Yerleşimin yüzde 87'si bu iki adada. Tarihi M.Ö. 1000 yılına kadar uzanan bu adalar cumhuriyeti son dönemin en popüler tatil beldelerindenden biri haline geldi. Kasım ve nisan arası en sıcak günlerini yaşayan bu cumhuriyette tahmin edeceğiniz üzere tropikal iklim hakim. Serin mevsimde hava sıcaklığı 22 dereceye düşüyor.

ÖZEL ADADA TATİL
Red Bull'un milyarder patronu Dietrich Mateschitz'e ait olan Laucala Adası, ancak dünyanın sayılı servet sahibinin adım atabileceği bir konaklama mekanı. Adada bulunan 25 lüks villadan oluşan tesiste konaklamak için gecesi 62 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bir golf sahasının, özel helikopter pistinin bulunduğu adada dev havuzlar, özel restoranlar da bulunuyor. Bu adada daha önce Oprah Winfrey, Elle McPherson gibi isimlerin kaldıklarını da hatırlatmak lazım.

MAVİ GÖL'ÜN VATANI
Brooke Shields'ın başrolünde yer aldığı Mavi Göl filminin çekildiği Turtle Adası, dünyanın en romantik rotalarından biri olarak kabul ediliyor. Jessica Simpson ve Britney Spears'ın balayı için de tercih ettiği bu adada 14 mini plaj bulunuyor.

BİZE ULAŞIN