İşitmiyorlar Ama Seslerini Güzel Duyuruyorlar

İşitmiyorlar Ama Seslerini Güzel Duyuruyorlar

  • Uşak
  • Cumartesi 11.07.2015 16:08
İşitme engellilerin istihdama katılması amacıyla Uşak Belediyesi desteğinde gerçekleştirilen kursta 10 kursiyer dikiş ve nakış eğitimi aldı.
Kursiyerleri ziyaret eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a desteklerinden dolayı İşitme Engelliler Derneği Başkanı Asım Demirayak tarafından plaket takdim edildi.
Uşak Belediyesi engelli dostu bir kent hedefiyle çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Engelli dernekleri ile sürekli istişare içinde olan Belediye yönetimi engellilerin beklentilerine ise cevap veriyor. Kentte yaşayan engellilerin istihdam edilmesini isteyen Belediye açılan kurslara da maddi ve manevi destek veriyor.İşitme engellilerin meslek edinmesi amacıyla İŞ KUR tarafından açılan dikiş nakış kursuna Uşak Belediyesi de 7 adet dikiş makinesi ve araç desteği sağladı. Açılan kursta ise 10 işitme engelli bayan meslek sahibi oldu.
Uşak’ta engellerin aşılması adına ellerinden gelen çabayı verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, son olarak işitme engelliler ile güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. “Modern kentler engelli haklarına duyulan saygıyla ölçülür” ifadesini kullanan Başkan Cahan, “Biz ilimizin engellilerin yaşam alanları ve hayatlarının kolaylaşması için en uygun hale gelmesi ve bu konuda örnek iller arasında olmasını istiyoruz. Bütün projelerimizde engellilerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştırıcı ve sosyal anlamda da engelli kardeşlerimizi rahat ettirecek çalışmalara imza atıyoruz. Bunlardan birisini de işitme engelli olan kardeşlerimiz ile yaptık. İlgili derneğin yöneticilerinin meslek edinme kursu çalışmaları kapsamında dikişi makinelerini ve ulaşım problemlerini çözdük. Bundan sonra da kendileri ile birlikte çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
Engelli haklarını koruyan dernekler ile diyalogları kesmediklerini dile getiren Cahan, “Bu birliktelik ile güzel projelere imza atacağız” dedi.
BİZE ULAŞIN