Erciş Belediyesi Engelli Kadınları İftarda Buluşturdu

Erciş Belediyesi Engelli Kadınları İftarda Buluşturdu
Van’ın Erciş Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde engelli kadınlar buluştu.
Erciş Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki engelli kadınlara Belediye Sosyal Tesisleri’nde iftar yemeği verdi. Belediye Kadın Komisyonu ve Kadın Politikaları Birimi’nin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine Eşbaşkan Diba Keskin, belediye kadın meclis üyeleri, ilçede faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezi yöneticileri ve çok sayıda engelli kadın katıldı.
”BELEDİYE OLARAK YAPACAĞIMIZ HER HİZMETTE ENGELLİLERİ GÖZETECEĞİZ”
Yemekte bir konuşma yapan Eşbaşkan Diba Keskin, Ramazan ayında dayanışma içerisinde olmanın önemine vurgu çekerek , ”Ramazan dayanışma ve paylaşma ayıdır. Ramazan ayında engelli kardeşlerimizle bir araya gelmek önemlidir ama biz bu birlikteliği genel olarak sağlamak istiyoruz. Belediye olarak hem engelli kardeşlerimizle sürekli olarak dayanışma içerisinde olacağız hem de yapacağımız her hizmette kendilerini gözeteceğiz” dedi.
” BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”
Düzenlenen iftar yemeğine ilişkin konuşan Belediye Kadın Politikaları Birimi yöneticilerinden Ayşe Çiftçi ise, kadınlarda farkındalık yaşatmaya çalıştıklarını söyleyerek uygulamaya çalıştıkları kadına yönelik çalışmalardan bahsetti. Çiftçi; ” Belediye bünyesinde kurduğumuz kadın politikaları birimi ile kısa zaman içerisinde çalışmalarımıza başladık. İlk etapta ilçedeki engelli kadınlarla bir araya gelmek istedik. ”Engelleri kaldırmanın zamanı gelmedi mi, birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla başlattığımız çalışmalarımız, kadına yönelik kurs ve atölyelerle devam edecek” dedi.
BİZE ULAŞIN