DİLEK GÜNGÖR DİLEK GÜNGÖR

Ali Koç’un başkanlığı çantada keklik mi?

Başlıktaki sorunun cevabı sayıları milyonları bulan Ali Koç destekçilerini üzebilir. Zira, 1907 Fenerbahçe Derneği'nden istifa ettiği günden bu yana sosyal medyada birçok taraftar Ali Koç'u başkan ilan etti. Ama tabii ki Fenerbahçe başkanı sosyal medyada değil, 10 bin delegenin oy vereceği Mayıs 2018'deki genel kurulda belirlenecek.
Peki Ali Koç için "en büyük aşkı" Fenerbahçe'ye başkan olmak kolay mı?
Vallahi hafta sonu Fenerbahçe'nin akil adamlarıyla yaptığım uzun sohbetten edindiğim izlenim, bu işin öyle çantada keklik olmadığı yönünde...
Nedenine gelirsem...
Bir kere, Ali Koç'un karşısında, 19 yıldır yenilmeyen Aziz Yıldırım var. Üstelik, Fenerbahçe'nin bir nevi 15 Temmuz'u da denilebilecek 3 Temmuz 2011'de kulübün anahtarını teslim etmeyen biri... Bundan dolayı da kendisini Fenerbahçe'nin bir nevi sahibi olarak görüyor. Aslında pek de haksız sayılmaz. 2018'e kadar sağlık vs. gibi bir problem olmazsa yine aday olacak. Zaten Fenerbahçe'nin etkili isimleriyle yan yana çektirdiği pozlar bir anlamda "Buradayım" mesajı taşıyor.
Ali Koç'a dönersek... Sohbetimizde camianın akil adamları "Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe tabanında farklı bir liderlik tarzı var. Tabana dokunuyor. Ali Koç taraftarlar arasında sempatik bulunsa da tabana dokunan ya da dokunacak birisi gibi görünmüyor. Delegelerden Ali Koç'u isteyenler dahi kongre sırasında 'Başkan olursa ulaşamayız' diyerek Aziz Yıldırım'ı destekleyebilir. Ama, Fenerbahçe bu sezon şampiyon olamazsa Aziz Yıldırım'ın yerine Ali Koç'un şansı artabilir" diyor. Bana sorarsanız, bu tespitleri dikkate almak gerekir.
Yazdıklarımla Ali Koç'un hevesini kırmak ya da taraftarı üzmek istemem. Nihayetinde Fenerbahçe benim de camiam. Bu saatten sonra başkanın isminin Ali, Aziz, Ferit olması fark etmez. Fenerbahçe'yi Avrupa takımı yapacak kim varsa başımız üzerine...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN