BÜLENT CANKURT BÜLENT CANKURT

Sanat aşkına bir araya geldiler

İstanbul Modern'in, çocukların ve gençlerin sanat eğitimine kaynak yaratmak için başlattığı Gala Modern'in sekizincisi önceki gün gerçekleşti.
Sekizinci Gala Modern de yine çok görkemli oldu ve iş, cemiyet ve sanat hayatından yaklaşık 600 seçkin ismi bir araya getirdi. Evsahipliğini İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın yaptığı galaya katılan kadın davetlilerin şıklıkları da görülmeye değerdi doğrusu.

MÜZAYEDEYE İLGİ BÜYÜKTÜ

Sunuculuğunu her yıl olduğu gibi bu yıl da Rana Erkan Tabanca'nın gönüllü olarak yaptığı gecede, müzenin eğitim projelerine kaynak sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde destek yarışı gerçekleşti.
11 sanatçının çalışmaları, eğitim projeleri için destek yarışında yer alırken Mert Fırat da İstanbul Modern'in işitme engellilere yönelik sosyal projesine destek çağrısında bulundu. Gecede müzisyen Jabbar sahne alırken, DJ Andreas Moles de galaya performansıyla renk kattı.
Şimdiye kadar 450 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan Gala Modern'in sekizincisine emeği ve katkısı geçen herkesin ellerine sağlık...
BİZE ULAŞIN