BÜLENT CANKURT BÜLENT CANKURT

Sağlıkçılara nazar boncuklu üniforma

Koronavirüsle canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımıza, birçok ünlü isim de destek oldu ve olmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü modacımız Aslı Filinta da onlardan biri. Filinta, koronavirüs yüzünden yurtdışı da dahil siparişler durunca, ekibiyle birlikte atölyesinde 'faydalı' bir şeyler yapmak istemiş. Bu sırada Çapa Tıp Fakültesi çalışanlarının tulum ve önlüğe ihtiyaçları olduğunu öğrenince hemen kolları sıvamış. Acildeki doktor ve hemşireler için önlük ve tulum tasarlayıp dikip göndermiş.

40 ADETLE BAŞLADI 10 BİNE ÇIKTI
Sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde çarşaf, pike ve yastık kılıfı ihtiyacı olduğu bilgisi gelince onları da üretip teslim etmiş. Filinta'nın 40 adet önlükle başlayıp nevresim takımlarıyla devam eden iyilik hareketi çığ gibi büyümüş. Bir süre sonra bu iyilik hareketine, Zeynep Tosun, Mehtap Elaidi, Gül Ağış gibi Filinta'nın modacı dostları da dahil olmuş. Şimdiye kadar, Türkiye'nin dört bir yanındaki sağlık çalışanlarına 10 bin adet önlük ve tulum dikmişler. Bu arada Filinta, üniforma, önlük ve tulumlara bir modacı dokunuşu yapıp hepsine birer nazar boncuğu dikmiş. "Biz evde kalmaktan şikayet ederken, onlar çocuklarını evde bırakıp salgınla, ölüm riski ile boğuşuyorlar. Bir nazar boncuğunun daha gerçek kullanıldığı bir yeri görmedim" diyen Aslı Filinta ve dostlarının hem ellerine, hem gönüllerine sağlık.

Yürüyüşte yakalandılar

Aslışah Alkoçlar, Kasım'da ablası Neslişah Düzyatan gibi bir sanatçıya gönül vermiş, oyuncu Alp Navruz ile flört etmeye başlamıştı. Ancak ilişkisi ablasınınki gibi mutlu sonla bitmemiş, Şubat'ta ayrılmışlardı. Sanatçı ile aşkı dikiş tutmayan Aslışah, arayı açmadan HD Group'un veliahdı Kaan Demirağ ile yeni bir aşka yelken açmıştı. Mart'tan bu yana flört eden aşıklar, şimdiye kadar birlikte görüntülenememişti. Geçtiğimiz gün birlikte yürüyüşe çıkan aşıklar yakayı ele verdi. Gazetecilerin olmayacağını düşünüp Tarabya'da yürüyüşe çıkan aşıklar, objektiflere yakalanmaktan kurtulamadı. Birbirlerine çok yakıştırdığım aşıkların mutlulukları daim olur inşallah.

KARANTİNADA
SPORA DEVAM
Cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri, "Evde kal" çağrısına uyup evlerinde kalsalar da, sporsuz kalmıyorlar. Fit fiziği ve spor tutkusuyla tanınan Burcu Esmersoy da o isimlerden biri. Evde de sporunu aksatmadığını söyleyen Esmersoy, her gün koşu bandında yaklaşık bir saat yürüyüp, ardından Youtube'da beğendiği 20 dakikalık mide, karın ve kalça antrenmanlarını yapıyormuş. Ayrıca her gün 30-40 arkadaşı ile birlikte Zoom üzerinden Selin Sürmeli Koçak'ın 1.5 saatlik canlı antrenmanına katılıyormuş. Karantina günlerinden sonra da ilk yapmak istediği Belgrad Ormanı'na gidip koşmakmış. Demek ki Burcu Esmersoy, birçoklarının aksine karantinadan çok fit çıkacak.

ŞEZLONGLAR
KİŞYE ÖZEL
Güney ve Ege sahillerimizden birer-ikişer müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Mavi bayraklı Tilkicik Koyu'nun muhteşem manzarasına hakim havuzlu ve teraslı odaları ile adından çok söz ettiren Bodrum Yalıkavak'taki Arts Hotel de Haziran başında misafirlerini ağırlamaya başlayacağını müjdeledi. 38 odasıyla, butik otel olarak hizmet veren ve konuklarını sanatla buluşturmasıyla ön plana çıkan otel, kişiye özel şezlong da dahil olmak üzere misafirlerinin sağlığı için de her detayı düşünmüş.

Genç
elitler peşinde
Kylie Jenner'dan Michelle Obama'ya kadar çoğu ünlü, marka değerlerini korumak için uzmanlardan danışmanlık alıyor. Duydum ki, bizim genç elitler de onların izinden gidiyormuş. Genç elitlerden birçok kişi, ismini marka yapmak veya marka haline gelmiş isimlerinin değerini korumak için, Türkiye'nin önde gelen marka uzmanlarından Yelda İpekli ile çalışmaya başlamış. Dernek-vakıf kurucuları arasında da bu konuda gizli bir yarış varmış. Kimi ünlü olmak, kimi dernek/vakıf faaliyetlerini duyurmak, kimi de sosyal medyada kendini doğru şekilde ifade edebilmek için İpekli'nin kapısını çalıyormuş. İşin ilginci ise, bunu birbirlerinden saklamaları…

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.