ÖNCEL ÖZİÇER

Köpekten korkan polis

Tunceli'de bir özel harekat polisi, alışveriş merkezinin önünde duran Rottweiler cinsi köpeği, kendisine saldırdığı gerekçesiyle, tabancasıyla vurarak öldürmüş.
Halk olaya doğal olarak tepki gösterip üzerine yürüyünce de, aynı köpekten korktuğu gibi yine korkmuş, ancak bu kez silahına davranıp üzerine gelenleri öldüremediği için, karısını da alıp bir mağazaya sığınmış.
Köpekten korkmak ayıp değil! Böyle özel harekat polisi gibi afili bir görevin olsa da, insansın sonuçta, bazı korkuların olabilir.
Herhangi bir hayvandan ödün kopabilir.
Ve o hayvan da, senin gerginliğini ve ona yönelttiğin negatif enerjiyi yüzde yüz hissedip, o da senden korkup tepki gösterebilir.

HAVLAR, SALDIRMAZ!
Köpeklerle biraz haşır neşir olan herkes bilir ki; ister sahipli olsun, ister sokak köpeği, bu arkadaşlar nedense üzerinde herhangi bir üniforma olan herkesten fena halde tırsıyorlar.
Ve bu korkularını da havlayarak belli ediyorlar.
Havlayarak diyorum, saldırarak değil!
Ayrıca o alışveriş merkezinde yüzlerce insan varken, bu hayvan neden gidip bu polise ve karısına saldırsın ki?

YEMİYORUZ!
Yaa gidin, bunları köpekleri tanımayan, onlarla yaşamayanlara anlatın.
Biz bunları yemiyoruz.
Bizim bildiğimiz; bu polisin tabancasını çekip bir hayvan ona bakıp havladı diye, gözünü kırpmadan öldürecek vicdansızlıkta olması...
İyi ki o silah; bir kez daha, olaya tepki gösterenlere doğrultulmamış. Ki gerçekten hiç ama hiç şaşırtıcı olmazdı.
Hayvana acımayan, insana da acımaz çünkü.
Ve hayvanlara zulmetmeyi kendine hak sayanlara, hiç bıkmadan usanmadan tekrarlayacağımız Hz.
Muhammed'in o sözü: "Merhamet etmeyene, merhamet olunmaz."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN