ÖZLEM YILMAZ KÜÇÜK ÖZLEM YILMAZ KÜÇÜK

Klasiklere tropik desenli pantolon, asilere şal ve renkli gözlük

Babalar çok değerli; yarınki Babalar Günü'nde onlara hediye alınmadan geçiştirmek olmaz. Tabii zor kısmı da bu ya; ne alacaksınız? Eğer babanız giyim kuşamına meraklıysa seçimi bana bırakın...
Erkek stillerini klasik ve asi olarak ikiye ayırıyorum ben. Günümüzün en önemli stil kuralı cool görünmekse, bu iki tarzda da mümkün. Cool görünüm için de şapka şart. İşin içine şapka girdiyse, kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de stil algısı değişiyor. Şapka, görünümleri anında değiştiriyor; kişiyi havalı hale getiriyor.
Dar kesimli pantolonlar, diz boyu bermudalar; klasik cool babalar için uygun. Yaz aylarında tropik desenler tercih edilir. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da tropik desenler hitler arasında.
Bu desenler; gömlek, tişört, ayakkabı ya da şortta kendisini gösterebilir. Daha marjinal bir görünüm için, aynı desendeki tüm parçaları bir arada kullanmak mümkün. Hediye paketinin üzerine ise tropik bir meyve yerleştirmek konsept için şık olabilir. Ayrıca, bir güneş gözlüğü de iyi bir alternatif ama yuvarlak formlu gözlükleri tercih etmenizi öneririm. Kahverengi, nefti yeşil tonları, siyah camlı olanlar da klasik cool babalar için uygun olabilir.
Hem mini seyahatler, hem de günlük kullanım için bavul da iyi bir hediye alternatifi. Erkeklerde özel günler için ayrı bir saat takma düşüncesi pek yok.
O nedenle, her tarza uygun bir saati bütün erkekler sevecektir.
Büyük modeller tercih edilirse trendy bir dokunuş olur.
Hasır detaylar ise atlanmamalı. Klasik cool'ları yaz ve lüksle buluşturan en önemli detaylardan biri de hasırlar. Marin parçalar, çizgililer, polo yakalar, bu stile cuk oturur.

AHŞAP BİLEKLİK
Şapkaların dışında özellikle salaş şallar; asi cool erkekler için ideal. Ayakkabı konusunda sneakers veya askeri formlar tercih edilebilir.
Espadriller ise yaz için şahane bir seçim. Ayrıca bu model; hem klasik, hem de asi tarz için uygun. Gözlük seçiminde ise renkli camlar onlar için daha uygun; maviler, turuncular ve canlı yeşiller şahane olur.
Çapraz çantalar ve sırt çantaları, asi cool havayı yakalamak için ideal.
Ahşap bileklikler ve kolyeler de bu stille uyum içinde olacaktır.
BİZE ULAŞIN