AYŞE ÖZYILMAZEL AYŞE ÖZYILMAZEL

Bir ‘olan çocuğa oluyor’ vakası daha

Kim alınırsa alınırsın, kim ne derse desin, fikrim sabit; anne- baba olmak için ehliyet alınmalı ve herkes anne-baba olmamalı. Ortalık dengesiz, çaresiz, onay peşinde koşan, kalbi kırık olduğundan önüne geleni kıran, yıkıp döken, saldırgan, manyak, oradan oraya savrulan insanlarla doluysa eğer, sorumlusu anne-babalardır. Anne gibi anne, baba gibi baba olmayı beceremeyenler, gerçekten yürek dolusu sevgiyi çocuklarına veremeyenler, perişan ediyor geleceğimizi. 'Çocuktur büyür işte, çocuktur anlamaz' mantığı yakıyor çocukları. 'Yemeğini veriyoruz, bakıyoruz, okula yolluyoruz ya yetmez mi?' anlayışı darmaduman ediyor minicik kalpleri.
Çünkü çocuk biliyor her şeyi, fark ediyor. Fark ediyor da susuyor. Sonra bütün ömrü boyunca yanlış seçimler yapıyor, bedel ödüyor. Sevgisizliğin, ilgisizliğin, vazgeçilmişliğin, yıpranmışlığın, sahip çıkılmamışlığın, yarı yolda bırakılmışlığın, kucaksızlığın bedelini.
Dün magazin gazetelerindeydi haber... Ece Erken ve bitmek bilmeyen eski eş kavgası şu boyuta varmış: Nafaka ödemeyen baba Serkan Uçar, "Baba gibi hissetmediğim için nafaka ödemek istemiyorum, Ece çocuğa soyadını versin" demiş. Yani diyor ki, 'Behlül kaçar, benden buraya kadar!' Sırf Ece Erken ile olan kavgasından dolayı küçücük çocuğu harcayıp babasız bırakıyor ve bu umrunda bile değil! O çocuk büyüyünce ne düşünecek? Babasının onu istemediğini, sevmediğini, terk ettiğini ve kendisinin yetersiz olduğunu düşünecek elbette. Ne acılar çekecek ve kim bilir o acıları kimlerden çıkaracak... Kadınlara da birkaç çift lafım olacak elbette.
Adamı kafeslemek için çocuk doğurmalar... 'Herkesin çocuğu oldu, benim niye yok?' hırsıyla hamile kalmalar... Çocuk istemeyen adamları numaralar çekerek baba yapmalar... Karşındakini tanımadan çocuk sahibi olmalar...
Bunlar da hep kadınların suçu. Hırslı kadınlar, kararsız ve neyi niçin yaptığını bilmeyen erkekler... Sonuç:
Sevgisiz, saygısız, temelsiz evlilikler ve gönülsüz ebeveynler. Sonuç; yıkık dökük çocuklar. Bravo!
Bir saniye bile olsa düşünün bari, 'kendime edeceğimi ettim, bari küçücük çocuğa etmeyeyim' diye. Bir saniye bile olsa vicdana gelin bari...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN