AYŞE ÖZYILMAZEL AYŞE ÖZYILMAZEL

Bu Hande Yener kim?

Kendisi uzun zamandır Hande Yener'in kötü bir kopyası gibi ortalıkta dolanıyor. Biri çıkıp söylerse çok memnun olurum: Bu Hande Yener kim?
2000 yılında 'Senden İbaret' albümü ve 'Yalanın Batsın' şarkısıyla gökten havai fişeklerle düşmüştü başımıza... Hastası olduk; bir anda herkesin dilinde, kulüplerde, televizyonlardaydı Hande Yener.
Peşinden 2002'de, çıkış şarkısıyla aynı adı taşıyan albümü 'Sen Yoluna Ben Yoluma' ile zirveye yerleşiverdi. Fakat Hande'yi sadece şarkıları değil, stiliyle de konuşmaya başlayacağımız dönem, albümdeki Alper Narman/Fettah Can imzalı 'Küs' şarkısına Nihat Odabaşı'nın klip çekmesiyle başladı.

ÇALIŞKAN VE MÜZİĞE AŞIK
Beyazlar içinde dalgalı ıslak saçlarıyla karşımıza çıktığı kliple, artık pop müzik âleminde bütün ipleri eline almıştı Hande Yener. 'Buyurun size yeni starınız' çekmişti cümle âleme. Ah o ne sesti, o ne şarkılardı...
Neler yapmadı ki o... Misal; 'Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor' albümü, Türk pop müziği tarihinde en iyilerin arasına göğsünü gere gere girmişti. Şarkılara bakın hele; 'Kırmızı', 'Acele Etme', 'Bu Yüzden', 'Armağan', 'Bedenim Senin Oldu', 'Acı Veriyor'... Albümde resmen hitten göz gözü görmüyordu. Geriden kestirdiği kahkülleri, o yılın kuaför akımını belirlemişti.
Azimli, çalışkan, müziğe aşık bir kadındı Hande Yener... Hep yenilikti derdi, hep kendini aşmak...

SESİNE SAYGISIZLIK...
Daha sonraki hitlerinden bazıları; 'Kelepçe', 'Apayrı', 'Kim Bilebilir Aşkı', 'Aşkın Ateşi', 'Romeo', 'Sorma', 'Kibir'... Hâlâ her birini büyük zevkle dinlerim.
Ama benim hayran olduğum Hande Yener, öylesine uzaklara gitti ki, dönmek bilmiyor bir süredir. Bu Hande Yener kim? Soruyorum soruyorum, bulamıyorum.
Şarkılarının çok dinlenmesi, indirilmesi, konser programının yoğunluğu beni ilgilendirmiyor. Çünkü başarı, 'çokluk'la ölçülmüyor. Yanındakilerin alkışlarıyla hiç ölçülmüyor.
Söylesenize bu Hande Yener kim?
Ona buna laf sallamaktan usanmamasına, 'orijinal olacağım' çıkışıyla giydiği fevkalade demode ve itici görünmesine neden olan kıyafetlerine, acayip saçlarınamakyajına, hal ve tavrına, "Kraliçe benim" deyip durmasına, 'satar' gayesiyle çıkarttığı, o müzik geçmişi ve muhteşem sesine saygısızlık eden son dönem şarkılarına inanamıyorum.
Görmezden gelmeye çalışıyorum çünkü onun hayatımıza damga vurmuş şarkılarının ve yorumculuğunun kredisi bende bitmez.

BİZE HANDE'Yİ GERİ VER
En son bir magazin muhabirini basın toplantısından yaka paça attırmış Hande Yener... Daha fazla yorum yapmama gerek yok sanki...
Çok sıkı bir hayranı olarak özetle şunu söylemek istiyorum: Bize Hande Yener'i geri vermek zorundasın Hande Yener!

Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN