MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Gaziantepspor’un batması...

1969'da kurulan, Türkiye'yi Avrupa kupalarında beş kez temsil eden Gaziantepspor'un kapandığı haberi ile yeni yıla girdik.
Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; vekilinden belediye başkanına, sanayicisinden esnafına kadar neredeyse tüm Gaziantep halkı takıma destek olmamakla suçlanıyor.
Daha sonra Gaziantepspor'un kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, kulübü kapatmak gibi bir niyetlerinin olmadığını ama maddi kaynak bulunmazsa kulübün anahtarını valiye teslim edeceğini açıkladı. Aslında kulübün borç batağına sürüklenmesinde bir önceki yönetim kadar Durmaz'ın da hataları oldu.
Gaziantepspor gibi birçok takım borç batağında! Normalde takımlarımız kendi öz kaynaklarıyla ayakta durmalı; dışardan yardım, futbolu real ekonomin dışına sürüklüyor. Böyle olunca da kulüpler para bulsa da batıyor. Her yeni yönetim kendi cebini doldurmaya çalışıyor.
Daha geçtiğimiz sezon Süper Lig'de oynayan Gaziantepspor'un bu sezon TFF 1 Lig'de son sırada yer alıp futbolculara para ödeyemeyecek duruma gelmesi de bu çarpık düzenin bir sonucu.
BİZE ULAŞIN